IAAF World Relays Nassau już na mecie. Kolejny rekord świata

 

IAAF World Relays Nassau już na mecie. Kolejny rekord świata


Opublikowane w pon., 26/05/2014 - 12:34

Drugi i ostatni dzień zmagań sztafet na Bahamach przyniósł kolejny rekord świata.

W biegu rozstawnym 4x1500m Kenijczycy byli poza zasięgiem pozostałych drużyn. Skład Collins Cheboi, Silas Kiplagat, James Magut and Asbel Kiprop idealnie wykonał swoje zadanie i nie tylko zwyciężył w pięknym stylu, ale również ustanowił nowy rekord świata na tym dystansie - 14:22:22.

Amerykanie próbowali dotrzymać kroku Kenijczykom, ale udawało się to jedynie na pierwszej zmianie, kiedy to Casey wyprzedził tuż przed strefą zamian Chemboi. Kenijczycy niemal natychmiast odzyskali prowadzenie i konsekwentnie powiększali przewagę nad USA. Jednak Amerykanie oraz trzeci na podium Etiopczycy ustanowili rekordy krajowe.

Polacy nie nawiązali walki na tym dystansie. Strata do pozostałych zawodników już podczas pierwszej zmiany okazała się zbyt duża, by można było ją nadrobić.

- Wszystko tu jest wspaniałe. Mieliśmy plan i go wykonaliśmy - mówił Chemboi organizatorom, jednak Kiprop, który w tym sezonie jest w świetnej formie, co pokazał już w pierwszych zawodach Diamentowej Ligii, nie zamierza na tym poprzestać. - Mam nadzieję, że przyjedziemy tu także za rok i pobiegniemy jeszcze szybciej - mówił Kiprop

W ostatnim dniu imprezy Polaków oglądaliśmy w Nassau jeszcze dwukrotnie. Panowie pobiegli w finale B biegu 4x100m, gdzie zajęli piąte miejsce. Natomiast Polki w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Joanna Linkiewicz i Justyna Święty zajęły piąte miejsce na dystansie 4x 400m i uzyskały kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw świata w Pekinie.

W klasyfikacji generalnej zawodów zwyciężyli Amerykanie i otrzymali złotą pałeczkę.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce