Kultowy Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów po raz pierwszy zimą

 

Kultowy Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów po raz pierwszy zimą


Opublikowane w pt., 29/11/2013 - 14:06

Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów to popularna impreza przełajowa, która w latem odbyła się już po raz czwarty.  Znana jest z tego, że jej uczestnicy przybiegają na metę mokrzy i od potu, i od wody,  w której brodzą. Są ubrudzeni błotem, zmęczeni i szczęśliwi.  Spore  odcinki trasy pokonują, czołgając się i przeskakując przez przeszkody. Właściwie bardziej niż bieg terenowy przypomina to spartan race lub rajd przygodowy. 

Już 7 grudnia o 14:00 rozpocznie się I Zimowy Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów, czyli zimowa wersja kultowego biegu letniego. Do pokonania jest zaledwie 11-kilometrowa, ale za to ekstremalna trasa. Na biegaczy czekają strome podbiegi, rowy melioracyjne, naturalne i sztuczne przeszkody i dużo błota.  Trasa w najwęższym miejscu będzie miała metr szerokości.  Wyjście poza nią, powoduje dyskwalifikację. Poziom trudności podniesie także pogoda.  W końcu to bieg zimowy i na pewno będzie zimno.

Bazą biegu będzie miejsce związane z wydobyciem Miedzie, Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie. Impreza odbywa się w większości na terenie parku krajobrazowego Chełmy i po ścieżce dydaktycznej Synkliny Leszczyńskiej. Ta ścieżka to 3-kilometrowa prezentacja górniczych tradycji regionu.

Zapisy zakończą się 5 grudnia. Organizatorzy ograniczyli liczbę numerów startowych do 500. W tej chwili na liście znajduje się 285 zawodników.

Informacje praktyczne:

Miejsce: Leszczyna

Data:  7grudnia g.14:00

Zapisy (tylko do 5 grudnia): https://online.datasport.pl/zapisy/portal/form/?zawody=880

Regulamin: http://www.biegwulkanow.pl/content/regulamin-1

Wpisowe do dnia zawodów wynosi 150zł

IB

Fot. Materiały organizatora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce