Łódź Maraton Dbam o Zdrowie: Znamy nową trasę

 

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie: Znamy nową trasę


Opublikowane w pt., 13/12/2013 - 12:16

Wczoraj w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi została zaprezentowana nowa trasa Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Pomimo ogromnej skali remontów w Łodzi organizatorom udało się wytyczyć szybką, płaską i atrakcyjną trasę. Bieg pozyskał też nowych partnerów strategicznych – PZU oraz Polpahrma.

– Trasa, którą 13 kwietnia pobiegną maratończycy jest bardzo szybka, płaska i spełniaj wymogi IAAF. Mimo remontów głównych arterii w mieści udało nam się zachować wszystkie atuty naszego maratonu. Liczymy, że w 2014 roku ponownie padną tutaj rekordowe wyniki. Szczególnie gorąco będziemy kibicować naszej stypendystce Karolinie Jarzyńskiej – mówi Renata Borkowska-Kubiak, prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

 Tradycyjnie już w ramach Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie oprócz biegu na dystansie 42,195 km odbędzie się również bieg na 10 km. W 2014 roku nadal ze startu wspólnego, ale już po zaledwie 300 m uczestnicy obydwu biegów rozdzielą się i pobiegną w przeciwnych kierunkach.

– To nowość. Zależy nam jednak nadal, by uczestnicy biegu na 10 kilometrów poczuli klimat maratonu, dlatego wystartują razem z maratończykami – mówi Michał Drelich, dyrektor Imprezy. – Wszyscy  niezależnie od liczby przebiegniętych kilometrów będą mogli świętować swój sukces na multimedialnej mecie w Atlas Arenie. W 2014 roku przygotujemy wspaniałą oprawę finiszu, wzorujemy się na maratonie we Frankfurcie – dodaje.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie uzyskał także wsparcie silnych partnerów. W imprezę zaangażowały się m.in. PZU, Polpharma, New Balance. Imprezę wspiera również tytularnie sieć Aptek Dbam o Zdrowie.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2014 roku. Wszystko wskazuje na to, że padnie kolejny rekord frekwencji. Po trzech miesiącach od uruchomienia rejestracji do imprezy zgłosiło się już łącznie ponad 1700 osób, w tym niemal 1100 na maraton.

– Przy poprzedniej edycji taką liczbę zgłoszeń osiągnęliśmy dopiero pod koniec lutego. Mamy więc nadzieję, że w  naszym maratonie weźmie udział nawet dwa tysiące biegaczy i tyle samo w biegu na 10 kilometrów – mówi Renata Borkowska-Kubiak, Prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

inf. pras / opr. gr 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce