Maraton na kółkach. I w kółko [ZDJĘCIA]

 

Maraton na kółkach. I w kółko [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 18/04/2015 - 23:34

Krakowskie Spotkanie Biegowe mają w swojej ofercie coś także dla miłośników jazdy na rolkach. I to nie byle co, bo maraton! Wystartować mogą w nim wszyscy, ale miejsca na podium walczyli doświadczeni zawodnicy. Wystarczy napisać, że czołówka wyścigu poruszała się z prędkością przekraczającą 30 km/h!

W imprezie wystartowało 280 osób, chociaż wcześniej zarejestrowało się prawie o sto osób więcej. Prawdopodobnie jak straszak zadziałała pogoda, oferująca w sobotnie popołudnie przenikliwe zimno, porywisty wiatr i przejściowe opady deszczu. Przy prędkości, z jaką poruszali się uczestnicy maratonu temperatura odczuwalna była znacznie niższa a wiatr utrudniał ściganie się.

Wyścig rozegrano na pętli otaczającej Krakowskie Błonia. Mierzy ona 3535 metrów, więc zawodnicy musieli ją pokonać aż dwanaście razy, by uzyskać pełny maratoński dystans. Trudno się nie pogubić w rachunkach, kiedy tyle razy mija się linię mety z zawrotną prędkością. Ta ostatnia utrudniała też życie spikerom komentującym rywalizację. „Czy ktoś widział numer tego zawodnika?!” - krzyczeli co jakiś czas, próbując rozpoznać czołówkę.

Nie było w niej jednak zaskoczeń: zwyciężył Wojciech Baran, wcześniejszy dwukrotny triumfator tego wyścigu. Drugie miejsce zajął Bartosz Chojnacki, który… także wygrał po raz trzeci. Różnica polegała na tym, że przed rokiem panowie wjechali na metę jednocześnie, tym razem dzieliły ich ponad dwie minuty (1:14:07 i 1:16:43).

Trzeci do mety dojechał Holender Christiaan Grigoleit, tracąc do Chojnackiego zaledwie trzy sekundy. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Goss, której czas był doskonały nawet dla panów - wjechała na metę jednocześnie z czwartym zawodnikiem, osiągając czas 1:17:42.

Na kolejną kobietę na mecie trzeba było czekać całe dziesięć minut a była to Monika Mazurkiewicz startująca w najmłodszej kategorii wiekowej (K16). Trzecia Kinga Zielińska wjechała na metę nieomal równocześnie a fotokomórka wykazała stratę zaledwie 4 setnych sekundy do drugiego miejsca.

Pełne wyniki znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce