Młodzi lekkoatleci z Grybowa na 68. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie

 

Młodzi lekkoatleci z Grybowa na 68. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie


Opublikowane w pon., 13/06/2022 - 14:02

Młodzi lekkoatleci z Grybowa na 68. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie68.

Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego jest jednym z dwunastu światowych mityngów w kategorii złotej World Athletics Continental Tour. Impreza na Stadionie Śląskim w Chorzowie zgromadziła w tym roku wielu mistrzów olimpijskich, a organizatorzy z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla najmłodszych piknik pełen atrakcji. Wśród nich nie zabrakło najmłodszych lekkoatletów z LDK ( Lekkoatletyka Dla Każdego) z Grybowa.

- Ogromne emocje towarzyszyły dzieciom zawodnikom LDK z Grybowa na plejadzie gwiazd z mistrzami olimpijskimi. Mieliśmy okazję spotkać między innymi takich mistrzów jak: Anita Włodarczyk, Malwina Kopron, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Ewa Swoboda, Piotr Lisek, Michał Haratyk, którzy wystąpili w jednym z najlepszych mityngów lekkoatletycznych na świecie – informuje nas Monika Mikulska, trener lekkoatletyki z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grybowie.

Podczas zwiedzania stadionu młodzi zawodnicy z Grybowa mogli wcielić się w rolę zawodników, biorąc udział w mini zawodach, odwiedzając szatnie czy tunel prowadzący.

- Oczywiście nie obyło się bez autografów, a sami zawodnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami i medalami. Po zawodach zrobiliśmy jeszcze kilka wspólnych zdjęć z gwiazdami, po czym w doskonałych nastrojach ruszyliśmy do mini kina, a potem w kierunku Grybowa.

Młodzi lekkoatleci z Grybowa na 68. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie

Dziękujemy serdecznie rodzicom, Prezesowi Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henrykowi Olszewskiemu oraz Prezesowi Zarządu Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki Pawłowi Czyżowi za pomoc w organizacji wyjazdu i możliwość wzięcia udziału w tej wyjątkowej imprezie – dodaje Monika Mikulska, trener lekkoatletyki z MOSiR Grybów. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów. Foto. Monika Mikulska)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce