Perły Małopolski po raz kolejny zawitały do Wapiennego

 

Perły Małopolski po raz kolejny zawitały do Wapiennego


Opublikowane w wt., 06/06/2023 - 16:53

W niedzielę czwartego czerwca w Uzdrowisku Wapienne w gminie Sękowa odbywały się biegi w ramach  XI edycji Pereł Małopolski. Perły Małopolski goszczą tutaj od paru lat.

-Są tutaj idealne i malownicze trasy do biegania i nordic walking. W tym roku zmagano się na trzech dystansach. Biegacze kochają to miejsce i pojawiają się co roku, a w tym roku dopisała nam rewelacyjna pogoda i frekwencja. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy wspierają nas w organizacji tej imprezy, a zwłaszcza Małgorzacie Małuch, wójt gminy Sękowa wraz z pracownikami- powiedziała nam Daria Węgrzynek, organizatorka Pereł Małopolski.

Start i meta zlokalizowane były przy Nowym Domu Zdrojowym. Biegaczom dopingowała Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa, która była również starterem biegu.

- W tym roku w Wapiennem wystartowało około 500 biegaczy, którzy przyjechali do naszego uzdrowiska całymi rodzinami z różnych zakątków Polski. Szczególnie miło nam gościć biegaczy z bardzo odległych miejsc, którzy przybyli do nas po raz pierwszy. Osobiście jestem dumna z tego, że w Perłach Małopolski startowali mieszkańcy naszej gminy, a nawet moi pracownicy z UG Sękowa – powiedziała nam Małgorzata Małuch wójt gminy Sękowa.

Wśród startujących byli również tacy zawodnicy, którzy w Perłach Małopolski startują od pierwszej edycji. Podczas imprezy nie zabrakło wielu stoisk z akcesoriami dla biegaczy, butami, a nawet z usługami fizjoterapeutów. Na dystansie długim na 25 km, zwyciężył Karol Galas z Gorlic. Na dystansie średnim zwyciężył Kamil Wojnicki z Sufczyna, a na dystansie krótkim wygrał Mateusz Salamon z Kielc. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, poczęstunek oraz woda mineralna z Uzdrowiska Wysowa, a dla najlepszych nagrody.

- Nie ukrywam, że doskwierał nam upał, ale w lesie biegło się wspaniale. Są tutaj bardzo urokliwe miejsca, udało się wygrać i w trudnych warunkach osiągnąć całkiem dobry czas – powiedział nam Kamil Wojnicki z Sufczyna, zwycięzca biegu na dystansie średnim.

Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym organizowany od 2013 roku w województwie małopolskim. Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej na wysokim poziomie z formą rodzinnego pikniku w najładniejszych miejscach Małopolski. W tym roku są to drugie zawody z serii czterech biegów. Kolejne odbędą się w Szczawnicy i Rabce – Zdrój.

- Był to mój kolejny start na dystansie krótkim. Upał dawał się we znaki, ale biegało się rewelacyjnie. Po raz pierwszy udało się namówić dwóch biegających braci Adama i Staszka do startu w tej ciekawej imprezie.Byli zaskoczeni urokiem trasy i najmniejszym uzdrowiskiem w Polsce – komentuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i uczestnik biegu.

Wyniki biegów: https://protimer.pl/bio/1080/perly-malopolski-2023-wapienne/results/1117

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów
fot. archiwum ambasadora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce