Pierwszy taki bieg w Żyrardowie. Organizują... cykliści

 

Pierwszy taki bieg w Żyrardowie. Organizują... cykliści


Opublikowane w śr., 13/08/2014 - 12:49

W niedzielę Żyrardów zadebiutuje z profesjonalnym biegiem ulicznym. W ponad 40-tysięcznym mieście do tej pory organizowany był jedynie rekreacyjny Wielki Bieg Majowy.

Chociaż moda na bieganie trwa już kilka dobrych lat, to potrzebna była inicjatywa Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów (ŻTC) żeby zorganizować tu profesjonalny bieg. Miłośnicy kolarstwa postanowili połączyć wydarzenie ze swoimi zawodami.

– Od lat organizujemy wyścigi kolarskie. Mamy swój cykl na terenie Żyrardowa, z klasyfikacją generalną po dziewięciu zawodach. Przyszedł nam do głowy pomysł, że skoro mamy wszystko gotowe na przeprowadzenia finału, czyli pełne zabezpieczenie trasy oraz pełną otoczkę, możemy rozszerzyć naszą ofertę o bieg. Zawody kolarskie rozegrane będą w dwóch turach, o godz. 10:00 i 12:00, a po zakończeniu ich zmagań na trasę wyruszą biegacze – mówi Kazimierz Kwiatkowski z ŻTC, organizator imprezy.

 

Do premierowego biegu zgłosiło się już ponad 180 uczestników. – Organizujemy ten bieg po raz pierwszy i wiemy, że wszyscy od czegoś zaczynali. Dlatego liczba uczestników może nie powala, ale cieszymy się z każdej zarejestrowanej osoby. Mam nadzieję, że w przyszłości impreza będzie się rozrastała i stworzy się z tego wydarzenia naprawdę duży bieg – dodaje nasz rozmówca.

Początek rywalizacji w imprezie pn. „Żyrardów w biegu” zaplanowano na godz. 15:00. Start i meta znajdować będą się przy ul. ul. Jodłowskiego, przed kompleksem Aqua Żyrardów. Biuro zawodów, zlokalizowane w budynku pływalni, otwarte będzie od godziny 10:00 do 14:00. Organizatorzy zachęcają do gorącego dopingu kolarzom. – Na pewno odwdzięczymy się tym samym na trasie biegu – zapowiada organizator.

Organizator

Regulamin

Opłata startowa: 30 zł w dniu zawodów

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce