Po raz piętnasty pobiegli wokół Szymbarskiego Kasztelu

 

Po raz piętnasty pobiegli wokół Szymbarskiego Kasztelu


Opublikowane w pon., 19/09/2022 - 19:49

Po raz piętnasty pobiegli wokół Szymbarskiego Kasztelu

Za nami XV jubileuszowa edycja Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu. Jego organizatorami byli Szkoła Podstawowa w Szymbarku, Uczniowski Klub Sportowy Gryf Szymbark oraz Gmina Gorlice. Impreza odbyła się w rejonie Przystanku Szymbark w powiecie gorlickim.

- Obok zawodniczek i zawodników startujących w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów, startowali także biegacze i miłośnicy nordic walking na dystansie pięciu kilometrów oraz dzieci i młodzież w różnym wieku. Przybyli do nas biegacze z różnych zakątków Polski, a najwięcej z Małopolski i Podkarpacia oraz z powiatu gorlickiego - informuje nas Marek Dziedziak, dyrektor SP w Szymbarku i organizator biegu.

Najpierw na biegowe trasy wyruszyli zawodnicy na dystansie pięciu kilometrów, a tuż za nimi miłośnicy nordic walking. Tuż po nich rejon Przystanku Szymbark opanowali najmłodsi biegacze, którzy przybyli tutaj bardzo licznie.

Po raz piętnasty pobiegli wokół Szymbarskiego Kasztelu

- Pod murami renesansowej warowni wystartowało ponad 200 zawodniczek i zawodników, młodszych i starszych miłośników biegowej zabawy. Samych dzieci było około 80 – dodaje Marek Dziedziak.

W biegu głównym na 10 kilometrów pojawiła się bardzo mocna obsada na czele z Arkadiuszem Gubałą i ubiegłorocznym zwycięzcą Bartłomiejem Olbrychem, Anną Wojną i Reginą Kulką - Mnich. Oni też byli faworytami tego biegu i nie zawiedli. Jako pierwszy przybiegł Arkadiusz Gubała, drugi był Bartek Olbrych, a trzeci Ryszard Przepióra. Wśród pań na tym dystansie pierwsza była Anna Wojna, druga Regina Kulka - Mnich, a trzecia Anna Łukasik. W biegu na 5 km wygrał Janusz Gawron z Brygady Beskidów, a wśród pań Paulina Kicilińska z ULKS Lipinki.

- Biegło się w Szymbarku bardzo dobrze, na początku chłopacy trochę mi uciekli, ale jak na drugim km zaczęła się góra, na którą czekałem, bo nie ukrywam, że lubię podbiegi, to wyszedłem na prowadzenie. Zaraz za mną biegł kolega z klubu Rafał Ogórek i biegliśmy cały czas razem i około km przed metą z Rafałem dogadaliśmy się że razem wbiegniemy na metę i razem udało się wygrać zawody na 5 kilometrów – informuje Janusz Gawron z Brygady Beskidników.

Brygada Beskidników w tym roku do Szymbarku zawitała w bardzo mocnym składzie.

- Z Brygady Beskidników bieg prezes i założyciel klubu MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz, Arkadiusz Buźniak, który minimalnie przegrał o setne sekundy podium i był czwarty w open i pierwsze w kat. M - 1, Julia Wastag wywalczyła pierwsze miejsce na 1 km, Monika Ogórek -drugie miejsce na 5 km, Anna Łukasik – trzecie miejsce na 10 km oraz Maciek Majda 20 miejsce na 10 km.

Serdeczne gratulacje należą się organizatorom biegu. Coraz mniej jest biegów w tak wspaniałej atmosferze, gdzie nie patrzy się na zyski tylko na uśmiech i zadowolenie startujących, a przy okazji obdarza się ich upominkami, gdzie bieg jest na te czasy praktycznie za darmo – dodaje Janusz Gawron.

- Bieg w Szymbarku darzę dużym sentymentem, gdyż uczestniczę w tym biegu od lat i zawsze lubię tutaj przyjeżdżać, poza tym na ten bieg mam tylko kilka kilometrów od domu, więc jak tu nie skorzystać. Trasa była dosyć wymagająca z mocnymi i długimi podbiegami, ale były też zbiegi, więc mięśnie trochę popracowały. Jak zawsze towarzyszyła nam wspaniała atmosfera oraz super organizacja.

Podziękowania należą się Markowi Dziedziakowi, dyrektorowi SP Szymbark i całej rzeszy wolontariuszy, którzy po raz kolejny pokazali, że za symboliczne wpisowe można zorganizować super imprezę biegową – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary oraz nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice. Nie zabrakło również jak co roku pysznego posiłku. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce