Pobiegną w Dzień Wagarowicza po sponsorów

 

Pobiegną w Dzień Wagarowicza po sponsorów


Opublikowane w pt., 28/02/2014 - 15:44

Wraz z partnerską redakcją „Biegamy we Wrocławiu” i w imieniu organizatorów – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, chcemy zaprosić wszystkich rozbieganych mieszkańców miasta i regionu na I Wrocławski Bieg Sponsorowany. Imprezę zaplanowano na 21 marca przy Hali Stulecia.

Ideą zawodów jest współzawodnictwo młodzieży szkolnej. Startując w biegu ulicznym dzieci będą poszukiwać sponsorów, którzy za każde przebyte przez nie okrążanie, długości 459m, przekażą 5 zł na rehabilitację podopiecznych Fundacji. Są nimi dzieci chore onkologicznie, neurologicznie i genetycznie oraz ofiary wypadków. Jak przekonują inicjatorzy biegu, „szybkość nie ma znaczenia – można biec, truchtać, iść, ważne jest zadedykowanie swojego czasu i wysiłku innym”.

Bieg, który zaplanowano na Dzień Wagarowicza, ma wymiar charytatywny, ale też edukacyjny. „Dzięki biegowi młodzi uczą się przedsiębiorczości, planują jak dotrzeć do sponsorów oraz sprawdzają swoją wytrzymałość i przełamują swoje ograniczenia”.  Tegoroczne święto wiosny będzie więc dla wrocławskiej młodzieży bardzo pouczające.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po raz pierwszy spotkała się z ideą biegu sponsorowanego w 2012 roku. „Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju zwrócił się do nas, abyśmy byli beneficjentami organizowanego przez nich biegu. Efekt tego działania był dla nas zaskoczeniem, bo przyniósł aż 18 000 zł, a rok później 25 000 zł. W Kudowie biegi organizowane są od siedmiu lat.” – czytamy na stronie akcji.

Izabella Kędzierska, Biegamy we Wrocławiu: – Mamy nadzieję, że Wrocławski Bieg Sponsorowany tez będzie mógł pochwalić się świetnymi wynikami.

Mocno w to wierzymy i my, bo w organizację biegu zaangażował się Paweł Rańda - wioślarz, wicemistrz olimpijski z Pekinu, zdobywca brązowego medalu mistrzostw świata i ambasador Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Swoją pomoc zaoferowały też Hala Stulecia, Radio Wrocław, Gazeta Wyborcza Wrocław oraz Liceum Ogólnokształcące nr XI.

Bieg odbędzie się w piątek 21 marca w godzinach 10.00 – 12.00 na Pergoli przy Hali Stulecia. Zapraszamy!

GR / wsp. Biegamy we Wrocławiu (www.biegamy.wroclaw.pl

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce