Przeciw przemocy w Garwolinie - relacja Ambasadorki Festiwalu Biegowego

Opublikowane w pt., 21/06/2013 - 08:59

W niedzielę 16 czerwca br. w Garwolinie odbył się IV Bieg ?Avon ? kontra przemoc?.

Na 10 km wystartowało 753 biegaczy. Jak co roku warunki do biegania były bardzo trudne - wysoka temperatura i pełne słońce. Straż pożarna w kilku miejscach na trasie robiła prysznic dla biegaczy. Woda w punktach odżywczych była bardzo pożądana.

Trasa prowadziła drogą wylotową z Garwolina w kierunku Lublina. Na 5 km był nawrót, a po drodze było kilka mocnych podbiegów.

Wygrał Arkadiusz Gardzielewski z czasem 31:05, przed Radosławem Kłeczekiem i Arturem Kozłowskim.

Wśród kobiet triumfowała Svetlana Stanko z Ukrainy czasem 35:31, przed Dorotą Grucą, która przyjechała na urlop do Polski ze Stanów Zjednoczonych, i Iwoną Lewandowską.  Dorota 8 czerwca w Lublinie wygrała I Maraton Lubelski.

Pełne wyniki na stronie organizatora:

W tym roku w Garwolinie została wybudowana pływalnia, z której w ten upalny dzień mogli  skorzystać  zawodnicy.

Nasz bieg

Pojechaliśmy na ten bieg samochodem. Niestety upał i kontuzji nie pozwoliły Modestowi i Ani w nim uczestniczyć. Oni kibicowali i piknikowali. Irina i Andrzej przyjęli taktykę spokojnego biegu i pilnowali tempa od pierwszego kilometra. Na metę Andrzej wbiegł minimalnie przed Irina, która była czwarta w swojej kategorii wiekowej.

Na koniec było losowanie atrakcyjnych nagród, niestety nie mieliśmy szczęścia.