Przełajowy maraton w Jastrowie kusi ciekawą trasą

 

Przełajowy maraton w Jastrowie kusi ciekawą trasą


Opublikowane w wt., 18/03/2014 - 10:43

Maraton Jastrowski

W sobotę w Jastrowie (koło Piły) rozegranie zostanie Maraton oraz Półmaraton Jastrowski. Kameralna impreza organizowana jest po raz szósty. W tym czasie impreza dorobiła się wiernych fanów oraz nowych uczestników.

Maraton Jastrowski w liczącym niespełna 10 tysięcy mieście jest jedynym biegiem na dystansie 42 km 195 metrów w okolicy. Nawet oddalona o 35 minut jazdy samochodem Piła nie posiada maratonu.  „Żeby to zmienić, postanowiliśmy w Jastrowie zorganizować  pierwsze zawody. Z roku na rok liczba uczestników rośnie. W poprzednim roku  wystartowało tu 80 biegaczy co stanowi rekord frekwencji” - mówi Dariusz Mańkowski, biegacz i organizator zawodów.

Mimo że w regulaminie jest wspomniany limit 60 startujących to w tym roku wystartować może nawet 100 biegaczy. „ Wspomnieliśmy o górnej liczbie ale skoro są chętni to chcemy dać im możliwość startu. Wstępnie zamówiliśmy sto medali. Jeżeli zabraknie to zamówimy i doślemy biegaczom po biegu” - mówi organizator zawodów.

Jednym z walorów zawodów oprócz koleżeńskiej atmosfery jest trasa. Nie prowadzi ona tak jak większość maratonów ulicami miasta tylko leśnymi duktami. Nazwać ją nawet można przełajową. Tak wymagający maraton nie jest może odpowiedni dla debiutanta, tylko dla biegacza, który zna swoje możliwości. „Trasa prowadzi przez Nadleśnictwo Jastrowie. Mamy trochę wzniesień. Jedna pętla liczy ponad 10 km. Przez miasto prowadzi może 500 metrów. Jest bardzo urokliwie. Czasem można podpatrzyć jakąś zwierzynę” -  mówi Dariusz Mańkowski. „ Myślę, że tu przyjeżdżają sami doświadczeni biegacze i zaawansowani, którzy mają za sobą maratony. Przyjeżdża też kilku ultramaratończyków. Sama impreza wpłynęła też na popularność biegania w gminie. Wiele osób  zaangażowało się w tym temacie” - dodaje organizator biegu. 

Start biegu planowany jest na godzinę 10. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 7. Mieścić się będzie w Hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Kiliniszczaków. Przed biegiem na trasę wyruszy organizator razem z niezaprzyjaźnionymi biegaczami, żeby sprawdzić stan trasy. Opłata startowa w dniu imprezy wynosić będzie 40 zł.

Organizator: http://www.jastrowie.pl

Regulamin: http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=3&action=5&code=28407&b...

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce