Runmageddon Classic: 100 drużyn w Sopocie, ostatnie pakiety do zdobycia

 

Runmageddon Classic: 100 drużyn w Sopocie, ostatnie pakiety do zdobycia


Opublikowane w śr., 27/08/2014 - 11:09

Do startu imprezy pozostało już tylko kilka dni. A do zamknięcia listy startowej zaledwie kilkadziesiąt miejsc!

Już 6 września Runmageddon Classic opanuje Hipodrom w Sopocie oraz okolice Ergo Areny, plaży i morza na granicy Gdańska i Sopotu i do walki z ponad 40 przeszkodami ruszy 900 śmiałków. Mimo, że zawody odbywają się w Trójmieście wśród ponad 100 ekip, które zgłosiły swój akces znajdują się zespoły z całej Polski.

Gospodarze z północy wcale nie zamierzają odpuszczać rywalizacji z przyjezdnymi fanami biegów ekstremalnych. Na liście startowej imprezy znajduje się prawie 400 zawodników z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Pomorzanie łączą siły i wielu z nich wystartuje w drużynach. Najliczniejszą reprezentację bez wątpienia wystawi zespół CROW Gdynia, który liczy ponad 60 osób! Drugą pod względem liczebności drużyną będzie inny pomorski skład - NORDCITY, w barwach startuje 30 osób.

Nad sopockie zawody wybiera się drużyna „Ironia Bielsko-Biała” i będzie to grupa, która pokona najwięcej, bo ponad 600 kilometrów, aby stanąć na starcie Runmageddonu Classic.

Większość drużyn zmagających się z przeszkodami ma w swoim składzie zarówno mężczyzn jak i kobiety. Są jednak i takie, złożone z samych mężczyzn jak „Hooah czyli faceci w legginsach” czy też z samych kobiet, które tworzą ekipę o wdzięcznej nazwie „Zołzy”. Liczną i mocną drużyną, która brała udział we wcześniejszych dwóch odsłonach Runmagedonu, a teraz zobaczymy ich również na sopockim Hipodromie, jest Boot Camp Polska.

Okazuje się, że uczestnicy Runmageddonu przy wyborze nazw swoich zespołów kierowali się nie mniejszą fantazją, niż organizatorzy przy wymyślaniu nowych przeszkód. Na liście startowej odnajdziemy więc „Watahę Czerwonego Kapturka” oraz „Stado Pędzących Łosi”, a także dramatycznie brzmiące „Zmiażdżą Nas Tam” i „Zmusili Mnie”. Niemały kłopot z nazwą swojej drużyny musieli mieć zawodnicy z teamu „Dobra wpisz cokolwiek”.

– Ponad 100 drużyn na starcie sopockiego Runmageddonu pokazuje, że uczestnicy biorący udział w pokonywaniu naszego toru przeszkód, wzięli sobie do serca ideę współpracy podczas zmagań na trasie. Jak pokazują doświadczenia z poprzednich dwóch edycji Runmageddonu, taka pomoc jest konieczna, aby niektóre z nich można było w ogóle pokonać. Przeszkody wymagające współpracy lokujemy na trasie celowo. Wzajemne pomaganie sobie na torze tworzy bowiem świetną atmosferę i klimat Runmageddonu oraz niepowtarzalne emocje wśród uczestników. Na pocieszenie dla startujących indywidualnie dodam, że współpraca między zawodnikami na trasie odbywa się już bez podziałów drużynowych, więc nie ma obawy, że ktoś startujący w pojedynkę utknie nie mogąc pokonać np. 3-metrowej ściany – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

Oryginalną drużyną biorącą udział w sopockim Runmageddonie będą z pewnością rugbiści Ogniwa Sopot. Dziewięciokrotni Mistrzowie Polski w Rugby, nie będą jednak pokonywać trasy wraz z uczestnikami, ale stanowić będą dla nich jedną z… przeszkód! Zmierzenie się z taką zaporą może być trudniejsze niż wiele innych przeszkód na trasie.

– Runmageddon to owszem świetna zabawa, ale także sprawdzian sprawności fizycznej. Aby jednak stawić czoła temu wyzwaniu sama siła nie wystarczy, tak samo jak nie wystarczy samo bieganie. Uważam, że czynnikiem przesądzającym o sukcesie w Runmageddonie jest współpraca i zdolność tworzenia drużyny. W pojedynkę pokonanie toru jest trudne, o ile nie bardzo trudne. Nawet największe przeszkody jednak mi nie straszne, jeśli mierzę się z nimi wspólnie z tak fantastyczną ekipą, jak ta z którą biegam – powiedziała Kasia Wolska, trenerka fitness, uczestniczka wszystkich dotychczasowych edycji Runmageddonu.

Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód w sopockim Runmageddonie wynosi 2 godziny. Start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 8:30, ostatni zawodnicy ruszą na trasę o godzinie 11:00.

Strona imprezy

mat. pras. / opr red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce