Ruszają zapisy do X Biegu Katorżnika. Kto szybszy ten…

 

Ruszają zapisy do X Biegu Katorżnika. Kto szybszy ten…


Opublikowane w śr., 15/01/2014 - 12:38

Jubileuszowa edycja imprezy odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia. Do integracji z pijawkami na bagnach i w rowach melioracyjnych zachęca Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec.

Bieg Katorżnika to jeden z najpopularniejszych, ale i najtrudniejszych biegów masowych w Polsce. Mimo relatywnie krótkich dystansów – od kilkuset metrów do 10 km, zmusza uczestników do ekstremalnego wysiłku. Trasa, wytyczona wokół jeziora Posmyk, pełna jest błota, ostrych jak brzytwa traw, głębokiego piachu, ale też wymyślnych sztucznych przeszkód, które kreują tu organizatorzy; drabinki z metrowymi dziurami między szczeblami, drut kolczasty czy wąskie rury to tylko część ich arsenału.

Rywalizacja twardzieli, dla których wielogodzinna walka z własnymi słabościami to coś więcej niż odskoczna od biegów ulicznych, to sól zawodów. Rozgrywana późnym wieczorem i nocą konkurencji pn. Ucieczka Zakładników to wyzwanie dla naprawdę silnych charakterów, którzy nie znają takich pojęć jak ból czy pragnienie. Dlatego wśród uczestników imprezy nie brakuje choćby żołnierzy z miejscowej, najstarszej w kraju jednostki specjalnej Wojska Polskiego.  

Jednocześnie impreza ma charakter…. rodzinny. Program zawodów tworzą takie konkurencje jak Mikro, Mini i Mały Katorżnik oraz Bieg Babci i Dziadka. Podczas zawodów rozgrywane są też mistrzostwa kraju kobiet w biegu… tyłem.   

Zobaczcie, jak bawiono się Lublińcu-Kokotku w ubiegłym roku:

IX Bieg Katorżnika from Michał Walczewski on Vimeo.

Źródlo: MaratonyPolskie.pl

W programie tegorocznej imprezy nie zaszły większe zmiany w stosunku do wcześniejszych edycji. Z nowości regulaminowych wprowadzono nowe limity startujących. W wybranych konkurencjach wzrosły też opłaty startowe. Szczegóły w linku poniżej.

Formularz rejestracyjny do X Biegu Katorżnika zostanie udostępniony już dziś o godz. 19:00. Chętni do startu nie powinni przegapić tego terminu, bo w ostatnich latach numery startowe rozchodziły się w kilkanaście godzin.

Patronat nad tegoroczną imprezą objął minister Stanisław Koziej. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego będzie prawdopodobnie jedną z osób wręczających nagrody uczestnikom i zwycięzcom imprezy. Tradycyjnie znajdzie się wśród nich solidna podkowa.

Regulaminy X Biegu Katorżnika:

http://www.wkbmeta.pl/biegkatorznika/regulaminy/regulaminy.htm

Plakat:

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce