Santa (Run) is coming to... Bardo

 

Santa (Run) is coming to... Bardo


Opublikowane w czw., 27/11/2014 - 16:10

W podwrocławskim Bardo odbędzie się w ten weekend pierwsze edycja Santa Run. To mikołajkowa impreza mająca na celu promocję biegania w tej liczącej ok. 3 000 mieszkańców osób miejscowości. Na taki prezent wielu okolicznych biegaczy długo czekało.

Do niedawna mikołajkowe zawody Santa Run rozgrywane były we Wrocławiu. Jednak z powodu zmian w życiu prywatnym organizatora biegu, impreza została przeniesiona do miejscowości Bardo. – Skończyłem studia i przeprowadziłem się do Barda. Wraz ze mną zmieniło się miejsce rozgrywania zawodów. Można nawet powiedzieć, że biegi się rozmnożyły, bo ten który organizowałem razem z WKB Piast nadal funkcjonuje choć swoim tokiem i pod swoją nazwą. W sumie jest to więc piąty bieg Santa Run, tyle że pierwszy w nowym miejscu – wyjaśnia Tomasz Zając, organizator biegu.

Jak mówi, organizacja imprezy biegowej w miejscowości, gdzie nie ma tradycji biegowych, nie jest łatwym zadaniem. Jak do tej pory zgłosiło się nieco ponad 40 osób. Jednak zapisy trwają. Rejestrować się będzie można także w dniu startu.

Były tu kiedyś biegi uliczne, rozgrywano je w okresie letnim. Jednak od ponad pięciu lat jest przerwa. Staramy się to wznowić. Powstała sekcja biegowa., mamy spotkania w środy o godz. 18 i powoli aktywujemy sport w miejscowości. Póki co jest to praca dla idei, ale składa się na to pogoda i brak przyzwyczajeń biegowych. Tu nie ma czynnych biegaczy startujących na zawodach i dla nich już po prostu jest zima. Staramy się jednak uczyć wszystkiego biegaczy i liczymy, że do wszystkiego dojdziemy z czasem. Jest to taka praca u podstaw ale bardzo przyjemna. Dodatkowo wiemy, że zawsze startuje się lepiej w imprezach, które mają już swoją renomę, taki, które dzięki zdjęciom czy filmom dają możliwość oceny wcześniejszych edycji. Ten bieg ma być naszą dobrą wizytówką na przyszły rok wskazuje Tomasz Zając.

Impreza odbędzie się 6 grudnia. Do pokonania będzie dystans 5 km. Rywalizacji towarzyszyć będzie bieg na odcinku 1 km. Start i meta znajdować będą się w okolicach Hotelu Brido przy ul. Grunwaldzkiej 41. Początek biegu o godzinie 12:00. Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 10:00.

Zapisy drogą internetową prowadzone będą do 2 grudnia. Istnieje także możliwość rejestracji w dniu zawodów. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Na najlepszych czekają dyplomy. Osoby, które zgłoszą się przez internet, mogą liczyć też na czapki św. Mikołaja – zachęca organizator.

Santa Run w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Opłata startowa:

  • 15 zł
  • 20 zł w dniu zawodów       

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce