Towerrunning World Cup 2104: Piotr Łobodziński nie zwalnia tempa [ZDJĘCIA]

Opublikowane w śr., 21/05/2014 - 15:48

Zwycięzcy Towerrunning World Cup 2013 Piotr Łobodziński i Australijka Suzy Walsham kontynuują swoje zwycięskie passe w zawodach w bieganiu po schodach. Oboje zwyciężyli w imprezie rangi Towerrunning Grand Prix of Germany z dużą przewagą nad rywalami.

Piotr Łobodziński, przed startem 18 maja w SkyRun MesseTurm we Frankfurcie, zwyciężył także w mniejszej imprezie VertiGo w Paryżu. W Hesji pokonał 1202 schody budynku MesseTurm w czasie 6:27,8. Pobił tym samem o nieco ponad sekundę rekord trasy, należący do Niemca, Thomasa Dolda.

Niemal tradycyjnie już w tym sezonie za plecami Polaka finiszował inny reprezentant Niemiec, Christian Riedl (6:43,2), dla którego była to piąta z rzędu porażka z naszym rodakiem. Na osłodę jednak pozostał mu tytuł mistrza Niemiec.

Trzeci na mecie zameldował się Słowak Tomas Celko (6:54,8), a tuż za nim drugi z Polaków, Bartosz Świątkowski (6:58,6). Dla niego był to powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie po kontuzji kolana.

W rywalizacji kobiet złudzeń rywalkom nie pozostawiła Suzy Walsham, która od dłuższego czasu dominuje w Pucharze Świata. Australijka o 2,8 sekundy pobiła swój własny rekord trasy, kończąc bieg z czasem 7:35,2. Odniosła tym samym trzecie zwycięstwo w zawodach Towerrunning Grand Prix w tym roku, wcześniej triumfując w Nowym Jorku oraz Doha.

Podium we Franfurcie uzupełniły Czeszka Lenka Svabikova (8:49,8) oraz Słowaczka Jana Zatlukalova (8:59,1). Tytuł mistrzyni Niemiec wywalczyła czwarta na mecie, Manuela Hartl.

SkyRun MesseTurm Frankfurt to od lat jedne z największych zawodów towerrunningu na świecie. Impreza wspomaga organizację charytatywną ARQUE, a jednocześnie odznacza się wyjątkowo wysokim poziomem sportowym. Poza czołówką Towerrunning World Cup, w biegu wzięło udział ponad 700 osób z 24 krajów. Warto dodać, że zarówno Piotr Łobodziński jak i Suzy Walsham obronili wywalczone w obiegłym roku tytuły czempionów tej imprezy. Oboje są też na najlepszej drodze do obrony Pucharu Świata.

Zobacz fotogalerię z imprezy.

Zawody we Frankfurcie były szóstą w tym sezonie imprezą rangi Towerrunning Grand Prix. Kolejne wielkie emocje czekają nas podczas Mistrzostw Europy, rozgrywanych w jeden weekend w trzech miastach – Wiedniu, Brnie i Bratysławie (20-22 czerwca).

Wcześniej, punkty Pucharu Świata będzie można zdobyć m.in. podczas zawodów WTC Trappenloop Almere, wyścigu rangi Premium Race, który zostanie rozegrany 31 maja. W cyklu Towerrunning World Cup może wystartować każdy miłośnik biegania po schodach.