Irena Szewińska: Tytan Sportu w komisji MKOl

 

Irena Szewińska: Tytan Sportu w komisji MKOl


Opublikowane w pt., 18/10/2013 - 09:20

Irena SzewińskaIrena Szewińska, królowa polskiej lekkoatletyki miała w tym miesiącu co najmniej dwa powody do radości. 9 października odebrała z rąk wicepremiera Janusza Piechocińskiego statuetkę Tytan Sportu. Została również zaproszona do udziału w Komisji Koordynacyjnej Tokio 2020.

Nagroda Tytan Sportu przyznawana jest od 2011 r. przez firmy z branży budowlanej. Pierwszym jej laureatem został Władysław Kozakiewicz, mistrz olimpijski i rekordzista świata (Moskwa 1980 r.) w skoku o tyczce. Tytan sportu przyznawany jest sportowcom, którzy podczas swojej kariery zawodniczej kierowali się zasadami fair-play i osiągali doskonałe rezultaty w wyniku systematycznej pracy i konsekwencji w działaniu.

Elementem decydującym o wyborze laureata jest także promocja Polski na arenie międzynarodowej. W tym roku oprócz naszej 7-krotnej medalistki olimpijskiej, statuetkę otrzymał Jerzy Dudek, wielokrotny reprezentant Polski, bramkarz takich klubów jak Fayenoord Rotterdam, Liverpool i Real Madryt.

W tym tygodniu Irena Szewińska została również zaproszona do udziału w pracach Komisji Koordynacyjnej Tokio 2020. Szewińska właśnie od złotego medalu w Tokio 1964r. rozpoczęła międzynarodową karierę lekkoatletyczną. Z tej olimpiady przywiozła także dwa srebrne medale, biorąc udział w biegu na 200m i w skoku w dal. Członkiem MKOl została w 1998r. Brała udział w pracach komisji koordynacyjnej przed igrzyskami w Londynie.

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce