W sobotę Mistrzostwa Śląska w BnO. Naucz się biegać z mapą

 

W sobotę Mistrzostwa Śląska w BnO. Naucz się biegać z mapą


Opublikowane w czw., 20/03/2014 - 16:04

Brynek to niewielka miejscowość w gminie Tworóg, w powiecie tarnogórskim. Już w najbliższą sobotę stanie się ona areną walk o Mistrzostwo Śląska w Długodystansowym Biegu na Orientację. Trudno o lepsze miejsce na takie zawody niż siedziba nadleśnictwa…

Jednocześnie zostaną rozegrane II Mistrzostwa Szkół w Biegu na Orientację oraz Puchar Ziemi Tarnogórskiej w Biegu na Orientację. Organizatorami zawodów są MUKS Gliwice oraz Nadleśnictwo Brynek, Urząd Miejski w Tarnowskich Górach oraz Województwo Śląskie dofinansowują imprezę.

Do rywalizacji może przystąpić każdy. Opłata startowa to zaledwie 8 zł w kategoriach open, uczniowie szkół startują za darmo. Puchar Ziemi Tarnogórskiej ma niższą opłatę – 4zł.

Organizator przewidział liczne kategorie wiekowe zróżnicowane pod względem długości. – Ze względu na duże zainteresowanie i na wniosek starszych zawodników utworzyliśmy w tym roku nową kategorię M65 – usłyszeliśmy w sekretariacie imprezy. Poza nią przewidziano następujące kategorie i dystanse biegu:

K18 i K20 - 8 km, K21 - 10 km, K35 - 7 km, K45 - 6 km, K55 - 5 km

M18 - 9 km, M20 - 11 km, M21 - 12 km, M35 - 11 km, M45 - 9 km, M55 - 7 km, M65 - 4,5 km

Uczniowie zostali podzielenie wg płci i kategorii szkół – podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

We wszystkich obowiązuje limit trasy wynoszący 3 godziny. Mapy przygotowane przez Nadleśnictwo będą w skali 1:10000. Punkty kontrolne należy zaliczać w kolejności wyznaczonej przez organizatora. Uwaga – Debiutanci i początkujący biegacze będą mogli przed zawodami skorzystać z bezpłatnego szkolenia w biegach na orientację prowadzonego przez profesjonalnego instruktora.

Start biegów o godzinie 11:00, biuro zawodów będzie czynne dwie godziny wcześniej. Uczestnikom zostanie nieodpłatnie udostępniona do zwiedzania Izba leśna oraz Ścieżka dydaktyczna Nadleśnictwa Brynek.

W ramach Mistrzostw Śląska przewidziano dyplomy, medale i upominki do 3 miejsca, w Pucharze Ziemi Tarnogórskiej dyplomy i upominki do 6 miejsca. Uczniowie zostaną nagodzeni również do szóstego miejsca włącznie.

Strona organizatora:

www.Muksgliwice.blogspot.com

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce