Weekend Pełen Energii 2021 już za parę dni. W Gorlicach Bieg Naftowy

 

Weekend Pełen Energii 2021 już za parę dni. W Gorlicach Bieg Naftowy


Opublikowane w pon., 27/09/2021 - 10:36

Wielkim krokami zbliża się coroczna impreza sportowa organizowana przez Stowarzyszenie Maraton Gorlice. Chodzi oczywiście o sportowy Weekend Pełne Energii. To wyjątkowa impreza która co roku łączy biegaczy, kolarzy, miłośników nordic walking i rolkarzy.

- Planowaliśmy ją początkowo w maju, ale z wiadomych przyczyn musieliśmy przenieść na inny termin. W tym roku odbędzie się ona drugiego i trzeciego października. Impreza rozpocznie się w sobotę zawodami rolkarskimi Roll And Ski oraz Kryterium Kolarskim. Będą zawody dla dzieci o nazwie Mini K2 Roll and Ski oraz wyścig rolkarski na dystansie maratońskim i 22 kilometrów, w tym Długodystansowy Puchar Polski.

W sobotę rywalizować będą także kolarze. Tutaj w organizacje wyścigu włącza się podobnie jak w poprzednich latach Gorlicki Klub Cyklistów. Będzie to już piąte jubileuszowe Kryterium Kolarskie na dystansie 42 km 250 metrów – informuje Adam Rachwał, prezes Stowarzyszenia Maraton Gorlice.

W niedzielę zawodnicy przeniosą się na trasy biegowe i marszowe związane z tradycjami przemysłu naftowego w rejonie Gorlic.

- W ramach XIX edycji Biegu Naftowego przygotowaliśmy biegi na dystansie 21 km, 10 km oraz rodzinny mini maraton na dystansie 4,2 km. Na tym samym dystansie pomaszerują też miłośnicy nordic walking. Start półmaratonu będzie miał miejsce w Owczarach przy zabytkowej cerkwi wpisanej na listę UNESCO.

Biegacze na dystansie 10 km również wystartują w Owczarach i pobiegną przez Siary i Sękową na stadion OSiR. Miło nam poinformować, iż na listach startowych na XIX Biegu Naftowego Gorlice 2021 mamy już 150 uczestników - dodaje Adam Rachwał.

Na najlepszych czekają nagrody, upominki, ciekawe pakiety startowe i już dzisiaj wiadomo, że wyjątkowy medal, nawiązujący do tradycji przemysłu naftowego i zabytkowych cerkwi, wpisanych na listę UNESCO w powiecie gorlickim. Zapisy oraz regulaminy: https://www.weekendnaftowy.pl (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce