Wielkanocny parkun w Łodzi

 

Wielkanocny parkun w Łodzi


Opublikowane w pt., 18/04/2014 - 15:19

W Wielką Sobotę w Łodzi odbędzie parkrun inny niż zwykle. Uczestnicy biegu przygotowują Wielkanocne potrawy, którymi podzielą się po biegu- mają być ciasta oraz żurek! Wcześniej jednak, tradycyjnie trzeba przebiec 5 km.

W Łodzi biegi z okazji świąt nie są nowością. Co jakiś czas organizowany jest parkrun Mikołajkowy, Sylwestrowy czy też bieg z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy potrafią dobrze się bawić i mieć do siebie dystans- nie stronią wtedy wtedy od przebieranek czy też prowadzenia charytatywnych zbiórek. Park im J. Poniatowskiego był gospodarzem wielu takich ciekawych wydarzeń.

Tym razem każdy z uczestników poproszony został o to, żeby przynieść ze sobą jakieś ciasto czy też inne potrawy Wielkanocne. „Jesteśmy taką grupą osób, która stała się rodziną. Spędzamy ze sobą różne okazje, w tym święta. Każdy coś przynosi od siebie. Sam osobiście będę rano gotował żurek, na bieg przywiozę go około 20 litrów”-  mówi Maciej Woźnicki, organizator parkrunu w Łodzi.

Co tydzień w parkrunie w Łodzi uczestniczy około 150 osób. „Uważam, że mimo świąt frekwencja nie powinna być niższa lub dużo niższa.” - dodaje organizator parkrunu.

Osoby, które nigdy nie brały udział w biegu muszą się zarejestrować i wydrukować kod. Rejestracja jest darmowa.

Start biegu nastąpi tradycyjnie o godzinie 9:00. Uczestnicy zbierają się kwadrans wcześniej w okolicy parkingu przy ulicy Inżynierskiej.

Organizator
Rejestracja

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce