Wings for Life World Run już za 99 dni. Trwają zapisy

 

Wings for Life World Run już za 99 dni. Trwają zapisy


Opublikowane w pt., 24/01/2014 - 15:34

Największy bieg charytatywny na świecie - Wings for Life World Run, odbędzie się już za 99 dni. Jego celem jest zebranie funduszy na poszukiwanie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

– Ta impreza dotyczy urazów rdzenia kręgowego, a nie niepełnosprawności w ogóle. To jest dla mnie coś bardzo osobistego – powiedziała nam Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, która po wypadku, doznała właśnie takiego urazu i porusza się na wózku.

Formuła biegu jest nietypowa. 4 maja biegacze w 35 krajach wystartują równocześnie o 10:00 UTC. Dla uczestników z USA oznacza to start w środku nocy. Zawodnicy z Korei i Australii pobiegną przez całą noc. W Polsce będzie wtedy 12:00. Pół godziny później na trasę wyjedzie samochód. Zawodnik wyprzedzony przez pojazd musi zejść z trasy. Wygrywa ten, który pozostanie na trasie najdłużej. Klasyfikacja będzie prowadzona lokalnie w każdym kraju, ale także globalnie.

Ambasador imprezy, maratończyk Jerzy Skarżyński namawia, żeby wykorzystać pozostałe do startu dni, na mocny trening:

– Mam nadzieję, że 4 maja w Poznaniu nasi biegacze będą stanowili silną konkurencję dla innych uczestników z sześciu kontynentów. Udział w Wings for Life World Run z pewnością będzie dobrym egzaminem dojrzałości z zakresu biegania dla każdej z osób, która stanie na starcie – mówi Jerzy Skarżyński.

Ambasadorka Wings For Life World Run, aktorka Agnieszka Więdłocha, już rozpoczęła swoje przygotowania do biegu. Trzy razy w tygodniu maszeruje i stopniowo wydłuża czas biegania.

– Zaczynam od energicznego, intensywnego marszu, w którym zwiększam tempo, do paru sekcji biegowych trwających około 1 minutę. Samo bieganie nie wystarczy, dlatego na koniec treningu około 10-12 minut poświęcam na rozciągania, by wzmocnić ciało i mięśnie – tłumaczy zawodniczka.

Organizatorzy spodziewają się, że globalnie w imprezie weźmie udział nawet 150 000 ludzi. W Polsce bieg odbędzie się tylko w Poznaniu. Zapisy potrwają 20 kwietnia.

Informacje:

http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/

Regulamin:

http://www.wingsforlifeworldrun.com/fileadmin/user_upload/content/downloads/Regulamin_POL.pdf

Opłata startowa:

120zł (całość kwoty zostanie przekazana na cel charytatywny)

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce