Wulkany 24: Ruszyły zapisy

 

Wulkany 24: Ruszyły zapisy


Opublikowane w wt., 20/01/2015 - 08:56

W dniach 5-6 czerwca odbędzie się już piąte edycja imprezy. Program imprezy pozostaje niezmienny do wyboru są dwie trasy 50 i 100 km. Krótszą można pokonać biegiem, marszem lub z czworonożnym przyjacielem (to nowe klasyfikacje na tym dystansie) w maksymalnie 12 godzin, dłuższą w 24 godziny.

Impreza ponownie zagości na Pogórzu Kaczawskim, a trasę wytyczono wzdłuż słynnego Szlaku Wygasłych Wulkanów, niewątpliwej atrakcji turystycznej w tej części kraju.

– Oprócz długości trasy, dodatkową trudnością są przewyższenia. Nie są specjalnie wysokie, bo to nie są góry, a pogórze. Najwyższe wzniesienie to Czartowska Skała – 465m n.p.m. Zawodnicy jednak często podkreślają, że nie należy ich lekceważyć – tłumaczy Paulina Ruta z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, organizatorka imprezy.

Zanim jednak zawodnicy dotrą do mety, po drodze muszą zaliczyć we właściwej kolejności, samoobsługowe punkty kontrolne oznaczone lampionami. Regulamin wymaga od zabrania ze sobą kompasu, jednak trasa została tak szczegółowo opisana przez organizatora, że właściwie nie ma możliwości jej zgubienia, a przed biegiem dostępne będą także mapy.

Czynnikiem, który może utrudnić rywalizację, jest pogoda. W ubiegłym roku bywało, ze w strugach ulewnego deszczu gubili szlak. – Ostatni zawodnik z dystansu 100 km zszedł z trasy przed godz. 20.00 w sobotę, ale zmieścił się w limicie 24 godzinnym – relacjonowała wówczas Paulina Ruta.

– Wulkany 24 to impreza dla twardzieli. Twardzieli przez duże T – stwierdza Marek Drapikowski, sędzia zawodów.

Zapisy internetowe do imprezy potrwają do 5 czerwca do godz. 12:00. Wpisowe to 50 zł (w dniu zawodów 70 zł). Więcej informacji w naszym KALENDARZU IMPREZ.

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce