Zimowe GP Łodzi 2014: Finał w niedzielę, pobiegnij i zapewnij sobie medal

 

Zimowe GP Łodzi 2014: Finał w niedzielę, pobiegnij i zapewnij sobie medal


Opublikowane w pt., 07/03/2014 - 08:58

Szóstą i ostatnią rundę Zimowego Grand Prix Łodzi 2014 w biegach przełajowych i nordic walking zaplanowano na najbliższą niedzielę 9 marca. Na liście startowej jest już ponad 160 zawodników i zawodniczek, do biegu i marszu zgłaszać się można będzie również w niedzielę w biurze zawodów, zlokalizowanym na stadionie „Łodzianki”. Zachęcamy!
 
Łódzki cykl jest doskonałą okazją do sprawdzenia w komfortowych warunkach swojej dyspozycji po zimowych treningach. Na biegaczy czeka 5-kilometrowa trasa, wytyczona w Parku 3 Maja. Nie dziwi wiec frekwencja zawodów.

W dotychczasowych pięciu biegach rozegranych w ramach cyklu wzięło udział 359 zawodników i zawodniczek. Jak informuje organizator, jednego startu do sklasyfikowania brakuje tylko 79 biegaczom.

Z kolei w marszach nordic walking wystartowało 115 zawodników, z tego 46 osób startowało w co najmniej 4 imprezach. – Jednego startu do sklasyfikowania brakuje jeszcze 24 kijkarzom – informuje Bartłomiej Sobecki z biura organizacyjnego imprezy.

Na wszystkich zawodników, którzy wystartowali w co najmniej czterech odsłonach Grand Prix, czekają już pamiątkowe, imienne medale. Zostaną one wręczone podczas IV Majowego Pikniku Sportowego, który odbędzie się, jak planuje organizator, 4 maja w Wiączyniu Dolnym (szczegóły na stronie internetowej cyklu).

Współorganizatorami zimowego cyklu Grand Prix Łodzi 2014 są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, firmy Accenture oraz inesSport.

Informacje o niedzielnych zawodach dostępne są na stronach www.gplodzi.pl oraz www.biegampolodzi.pl

Program zawodów:
9:15 – otwarcie biura zawodów
10:30 – warsztaty nordic walking z LZS Justynów
10:45 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking
11:30 – zamknięcie biura zawodów dla biegaczy
11:15 – start nordic walking
12:10 – start biegu
13:00– zakończenie imprezy

GR

fot. organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce