30. Bieg Konstytucji w Warszawie odwołany. „Wszyscy mamy zbyt wiele do stracenia”

 

30. Bieg Konstytucji w Warszawie odwołany. „Wszyscy mamy zbyt wiele do stracenia”


Opublikowane w pon., 16/03/2020 - 12:21

Impreza miała rozpocząć kolejny sezon Warszawskiej Triady „Zabiegaj o Pamięć”.

Zapisy do kolejnej edycji Biegi Konstytucji w stolicy miały ruszyć 4 kwietnia. Przygotowano 8 tys. pakietów startowych, tyle samo co przed rokiem. Już wiadomo, że popularna „piątka”, rozgrywana wokół Łazienek Królewskich, nie odbędzie się, a zgłoszenia nie ruszą. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

„Liczymy na Wasze zrozumienie sytuacji, bo wszyscy mamy zbyt wiele do stracenia. Bieg Konstytucji 3 Maja to nie tylko kilka tysięcy biegaczy, tych dorosłych i dzieci biegających ze swoimi maskotkami, ale także setki wolontariuszy i osób pracujących „na zapleczu” tak dużej imprezy”

- piszą organizatorzy w komunikacie.

„Życzymy sobie i Wam, by sytuacja w Europie i w naszym kraju została opanowana na tyle, byśmy mogli spotkać się na kolejnych naszych wydarzeniach”.

Kolejna impreza w kalendarzu Triady to Bieg Powstania Warszawskiego (5 i 10 km) zaplanowana na 25 lipca. Dla biegaczy przygotowano 13 tys. numerów startowych. Cykl ma się zakończyć 11 listopada podczas Biegu Niepodległości (22 tys. pakietów startowych). To plany Warszawskiego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”, które zweryfikuje sytuacja w kraju związana z walką z koronawirusem.

Wszystkie imprezy Triady „Zabiegaj o Pamięć” zaliczane są do Ligi Festiwalu Biegów w kat. „Najlepszy biegacz 5-10-15”.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce