IX Bieg Wedla: Chcesz pakiet startowy? Licz już tylko na spóźnialskich

 

IX Bieg Wedla: Chcesz pakiet startowy? Licz już tylko na spóźnialskich


Opublikowane w śr., 22/01/2014 - 15:54

Bieg Wedla

Zamknięto już zapisy do IX Biegu Wedla, który odbędzie się w sobotę 22 lutego. Pobiegnie komplet 800 osób, w tym 150 dzieci. Chętnych do startu w „najsłodszym biegu w Polsce” było dużo więcej. Ci, którym udało się zdobyć pakiet startowy, na pewno nie będą żałować.

Tak duże zainteresowanie imprezą nie zaskoczyło organizatorów.

– Już po zeszłorocznej edycji mieliśmy przesłanki, że jest to impreza „pożądana” przez biegaczy. I rzeczywiście już po dwóch tygodniach zapisów robiliśmy pierwszą weryfikację wpłat – mówi Andrzej Krochmal, organizator. – Mimo że chcielibyśmy przyjąć wszystkich biegaczy, niestety nie możemy tego zrobić. Ograniczają nas względy techniczne, w tym przepustowość trasy – dodaje organizator. 

Zaznacza jednocześnie, że jest jeszcze niewielka szansa na udział w biegu.

– Pakiety startowe będzie można odbierać w jednym ze sklepów biegowych. Jeśli ktoś tego nie zrobi do dnia zawodów, zwolni tym samym miejsce innemu biegaczowi. Ostatnie numery startowe będzie można zdobyć pół godziny przed biegiem w biurze imprezy – informuje.

Tak duże zainteresowanie Biegiem Wedla to pewien fenomen. A nawet zjawisko socjologiczne. Impreza jest kameralna i nie oferuje nagród finansowych.

– Myślę, że nasza tajemnica tkwi w tej słodkości. Serwujemy gorącą czekoladę w płynie na mecie, rozdajemy słodkie pakiety, są też nagrody rzeczowe. Na pewno wyróżniamy się na tle innych biegów – mówi Andrzej Krochmal.

Dodaje, że Bieg Wedla jak żaden inny jest „smaczkiem” dla zawodników. – Na najlepszych czekać będą specjalnie zdobione torciki, wygrać je będzie można też w losowaniu. Wszystkie osoby, które ukończą bieg, otrzymają także pamiątkowy medal. 

Większa liczba uczestników (w 2013 r. pobiegł komplet 650 zawodników) i smakowite nagrody  to niejedyne nowości tegorocznego Biegu Wedla.

– Do tej pory nie prowadziliśmy klasyfikacji wiekowej. Nastawialiśmy się bardziej na rekreację, bo rodzice mogli biec z maluchami, zupełnie na luzie. Nie mieliśmy też elektronicznego pomiaru czasu. W tym roku to zmieniamy. Będą też nowe klasyfikacje, np. „najlepszy samorządowiec”, „najlepszy mieszkaniec Kamionka”, „najlepszy pracownik Wedla – chętnych do startu nie brakuje – wylicza nasz rozmówca.

Bieg Wedla rozgrywany jest tradycyjnie w Parku Skaryszewskim w ferie zimowe. Start i meta znajdują się w pobliżu Muszli Koncertowej przy stadionie KS Drukarz. Jedno okrążenie liczy tu ok. 1,8 km. Osoby startujące na najdłuższym dystansie 9 km będą miały do pokonania 5 okrążeń. W ramach imprezy można też wystartować na dystansie 3 pętli (5,43 km). Dla młodzieży przewidziano dystanse 1 okrążenia oraz 250 m. 

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 od marszów i biegów na orientację. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 13:00. Jego wyniki zostaną zaliczone do Ligi Festiwalu Biegów w kat. „Najlepszy biegacz 5-10-15”. 

Polecamy i zapraszamy!

Strona zawodów:

http://biegwedla.pl

Regulamin:

http://biegwedla.pl/images/stories/dokumenty/bieg-wedla-2014-regulamin3.pdf

RZ

Fot. 12tri.pl

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce