Półmaraton poznański - rekordom nie było końca!

Opublikowane w wt., 03/04/2012 - 10:07

Festiwal Biegów nabiera tempa. Po ubiegłotygodniowych półmaratonach w Sobótce i Żywcu, w których wystartowało łącznie blisko 4 tysiące osób, w ostatnią niedzielę w samej tylko stolicy Wielkopolski, gdzie odbyła się kolejna odsłona Festiwalu Biegów - Półmaraton Poznański metę osiągnęło aż 4403 uczestników. W piątej edycji tego wydarzenia zwyciężył zawodnik z Kenii - Kiptoo Solomon i z czasem 01:02:00 ustanowił nowy rekord trasy.

Rekord został pobity również wśród kobiet - Macharia Lucy Njeri ukończyła półmaraton w 01:10:26. Czas Kenijki jest jednocześnie najlepszym wynikiem w historii kobiecych półmaratonów bieganych w Polsce.

Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście Ambasadorów Festiwalu Biegowego. ? Zmierzyłem sobie 1:35:20. Takiego czasu się nie spodziewałem. Nie wiedziałem i nie wierzyłem, że stać mnie na taki wynik. Życiówka poprawiona o 7 minut ? relacjonuje Marcin Kargol, Ambasador Festiwalu Biegowego ? poza tym impreza, jak większość biegów w Poznaniu zorganizowana była perfekcyjnie.

na zdj. Marcin Kargol

Kolejny rekord padł już 17 marca kiedy został osiągnięty dopuszczalny limit zawodników 5 Poznań Półmaratonu: 5000 dla biegaczy oraz 300 dla rolkarzy i wózkarzy. Limity ustala się po to, by Organizator miał wiedzę na jaką liczbę maksymalnie uczestników musi się przygotować w ramach posiadanego budżetu m.in. elementy składowe pakietu startowego, medale, zaopatrzenie na trasie punktów żywieniowych, biorąc jednocześnie pod uwagę bezpieczeństwo zawodników.
- Zamknęliśmy listy startowe na tydzień przez biegiem. Przewidując jednak, że część uczestników nie zweryfikuje się w biurze zawodów umożliwiliśmy zapisy również bezpośrednio przed biegiem, gdy okazało się, że część numerów nie zostanie odebrana. Ostatecznie odebrano około 5000 numerów startowych, a na trasę półmaratonu ruszyło 4500 biegaczy i nieco ponad 200 rolkarzy. Rekord frekwencji został pobity o około 1000 osób ? mówi Maciej Mielęcki, dyrektor poznańskiego półmaratonu.