"Biegiem przez świat"

"Biegiem przez świat"


AutorBecky Wade

WydawnictwoGalaktyka

Rok wydania2017

Czy można poprawić swój rekord życiowy biegając na różnych kontynentach? Czy można osiągnąć lepszy wynik stosując zróżnicowany jadłospis?  9 krajów, 11 par butów i ponad 5600 pokonanych kilometrów.

Niepowtarzalna historia samotnej, biegowej przygody Becky Wade, która pokonywała własne bariery. Becky zestawiła ze sobą zaobserwowane różnice w treningach, sposobie podejścia do biegania w poszczególnych krajach, a nawet zupełnie odmienne jadłospisy sportowców odnoszących największe sukcesy w bieganiu. Okazuje się, że nie ma jednego wspólnego mianownika, są za to fascynujące różnice nieprzeszkadzające w osiąganiu miejsc na podium.

„Becky Wade dotarła do wielu ważnych w sporcie osób, biegała z Kenijczykamii dziewczynami z Etiopii, spotkała Usaina Bolta, mistrzynię świata Vivian Cheruyiot, legendar-nego Petera Snella. Wybrała się w wiele istotnych miejsc. W każdym kraju, w którym się znalazła, utkała elegancką kanwę: opowiedziała o historii biegania, mocnych stronach biegaczy, słynnych postaciach, znanych ścieżkach, stadionach, formach biegania – od stadionowego, przez górskie i szosowe, do zawodów na orientację. To naprawdę kawał świetnej roboty i duża wartość dla czytelnika. Książka pozytywnie mnie zaskoczyła.”

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska, współautorka książki "Szczęśliwi biegają ultra"

Premiera książki 3 marca 2017 r. Niebawem nasza recenzja. 

red.

Tekst promujący: 
Czy można poprawić swój rekord życiowy biegając na różnych kontynentach? Czy można osiągnąć lepszy wynik stosując zróżnicowany jadłospis? 9 krajów, 11 par butów i ponad 5600 pokonanych kilometrów.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce