Diadora - marka dla biegacza

 

Diadora - marka dla biegacza


Opublikowane w wt., 03/05/2022 - 00:00

Diadora - marka dla biegacza

DIADORA  to włoska marka, która powstała w 1948 roku i swoje początki wiązała z produkcją obuwia do wspinaczki wysokogórskiej. W kolejnych latach firma rozpoczęła produkcję butów do biegania, tenisa i w latach 70’ weszła na rynek producentów obuwia i odzieży piłkarskiej.

Swoje największe sukcesy Diadora odnosiła w latach 80’ i 90’. Świadczą o tym między innymi nazwiska osób ze świata sportu współpracujących z marką: Björn Borg , Marco Van Basten czy Roberto Baggio.

Ale Diadora nie powiedziała jeszcze ostniego słowa. Niedawno, w Pitti Mascia zadebiutowała kolekcja kapsułowa Vizir, inspirowana światem sportu. Kolekcja pojawi się w styczniu 2023 roku.

Nazwa Vizir ma przywoływać perski świat, w którym kultura i sztuka życia są wyrafinowane i wyrafinowane. W kolekcji znajduje się ekskluzywna współpraca sneakersów z Diadora, kultową marką aktywnej odzieży sportowej. Projekty Mascii były inspirowane techniką barwnika ikat — z której czerpał inspirację do tworzenia grafiki — oraz estetyką Diadora. (na podst. MM Sport) Fot. Diadora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce