Festiwal Biegowy dla zdrowa - na marsz „Przegoń zawał” zapraszamy wszystkich bez wyjątku!

 

Festiwal Biegowy dla zdrowa - na marsz „Przegoń zawał” zapraszamy wszystkich bez wyjątku!


Opublikowane w śr., 29/05/2019 - 14:20

TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy to nie tylko impreza dla ścigaczy, wyczynowców żądnych kilometrów, wrażeń i życiówek. To także okazja do spotkań i propagowania zdrowego stylu życia. Coś dla siebie znajdą tutaj wszyscy, zarówno zawodowi sportowcy, amatorzy, początkujący biegacze, jak i ci, którzy jeszcze nie zdobyli się na odwagę, by wykonać pierwszy krok w kierunku aktywności. Dla nich między innymi dedykowany jest marsz „Przegoń zawał”, w którym co roku uczestniczą także osoby starsze, obarczone chorobami, również po zawałach i przeszczepach serca. Przemierzając wspólnie deptak pokazują jak ważna jest aktywność i udowadniają, że zawał to nie wyrok.

Marsz „Przegoń zawał” odbywa się w zupełnie innej atmosferze niż pozostałe konkurencje festiwalowe: nie ma tutaj pomiaru czasu, klasyfikacji, presji wyniku ani pośpiechu. Jest za to mnóstwo czasu, żeby się poznać i porozmawiać, dobrze rozgrzać przed startem i rozciągnąć po marszu. Uczestnicy marszu mają do pokonania mierzącą 2 kilometry płaską trasę po deptaku, Bulwarach Dietla, w centrum Krynicy.

Grupę prowadzą instruktorzy nordic walking, którzy wcześniej przeprowadzają rozgrzewkę oraz krótki instruktaż. Istnieje też możliwość wypożyczenia kijków do nordic walking. Swoich sił mogą więc spróbować także te osoby, które nigdy nie chodziły z kijami a chcą się przekonać czy to aktywność dla nich. W Krynicy mogą postawić pierwsze kroki pod okiem fachowców, spędzić czas w miłej atmosferze i jeszcze otrzymać medal.

Tempo marszu jest dostosowane do całej grupy, nie ma tutaj ścigania się ani rywalizacji. Jest za to okazja do rozmowy. A te bywają zaskakujące, bowiem wśród uczestników wydarzenia są zawsze osoby o niezwykłych historiach. Wielu z nich ma za sobą zawały i poważne operacje a mimo tego nie zaprzestaje aktywności. Specjaliści potwierdzają, że nie ma nic bardziej niebezpiecznego dla naszego organizmu niż brak aktywności a spośród wielu jej form nordic walking jest tą najbardziej bezpieczną i przystępną. Nie tylko pozwala przywrócić sprawność po chorobie lub zabiegu, ale wpływa pozytywnie na samopoczucie, reguluje ciśnienie i poprawia krążenie, pozwala zrzucić nadwagę, wzmacnia ciało i odciąża kręgosłup a przy tym sprzyja tworzeniu relacji.

Chcesz się przekonać? Weź udział w marszu „Przegoń zawał”. Zaproś bliskich i przyjaciół, pomóż im uczynić pierwszy krok w kierunku zdrowia.

Przemarsz odbędzie się 7 września 2019 roku o godz. 11:30. Rozpoczęcie w Bramie startowej nr 1, zakończenie w Bramie nr 2, na wysokości pensjonatu Małopolanka. Udział w wydarzeniu to zaledwie 7 zł (9 od 1.06.). Zapraszamy!

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce