IX Grand Prix Sądeczanina. Anna Bodziony i Ryszard Kobajło najlepsi

Opublikowane w pon., 29/10/2012 - 09:17

Za nami IX Grand Prix Sądeczanina, zarazem ostatnie w tym roku. Tak jak w poprzednich zawodach zwyciężyli faworyci Anna Bodziony i Ryszard Kobajło, którzy zwyciężyli także w całym cyklu.

W sobotę biegaczy Muszyna przywitała chłodem ? zaledwie 7 stopni Celsjusza oraz ciemnymi chmurami. Mimo to ponad 50 biegaczy rywalizowało o zwycięstwo o startu do mety. Na pierwszym okrążeniu, już na półmetku prowadził Ryszard Kobajło, który zdecydowanie wyprzedzał Piotra Pociechę, który próbował zaskoczyć rywali i na pierwszych 2 kilometrach narzucił duże tempo chcąc zgubić innych biegaczy. Jak się później okazało zgubił, ale siebie, bowiem niedaleko mety został wyprzedzony przez Kamila Nowaka.
- Cieszę się ze zwycięstwa ? mówił na mecie Ryszard Kobajło z Gródka nad Dunajcem. ? Nie sądziłem, że pójdzie mi tak dobrze bowiem jest przeziębiony i miałem problemy z oddychaniem. Ale udało się. Wytrzymałem atak Piotrka, a później z każdym kilometrem powiększałem przewagę.
- Biegło mi się dobrze ? dodaje najlepsza spośród kobiet Anna Bodziony. ? Niska temperatura mi nie przeszkadzała. Trasę pokonywałam w swoim tempie.

Wyniki końcowe
Młodzież do lat 13: 1. Aleksandra Tokarczyk, 2. Adrian Bajtel, 3. Mateusz Rembiasz.
Do lat 16: 1. Konrad Gancarczyk, 2. Dawid Sajdak, 3. Karol Zdrojewski
W najbliższym czasie przedstawimy klasyfikację generalną po IX edycjach Grand Prix.