Numer startowy z nazwiskiem? Lipinki potrafią!

 

Numer startowy z nazwiskiem? Lipinki potrafią!


Opublikowane w pt., 11/10/2013 - 10:41

 

Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w małopolskich Lipinkach to jedna z najciekawszych imprez biegowych organizowanych w polskich wsiach.

Po pierwsze organizowany jest przez lokalny klub biegowy (!), którego zawodnicy szczycą się wieloma sukcesami w biegach organizowanych na szczeblu regionu i kraju (GP Sądeczanina, Małopolskie Biegi Górskie, Montrail Liga Biegów Górskich i wiele innych). Tomasz Pociecha, Wioletta Budziak czy Regina Kulka to najbardziej rozpoznawalni reprezentanci ULKS Lipinki.

Po drugie impreza jest hołdem dla zasłużonego trenera i społecznika, który odcisnął swoje piętno na aktywności fizycznej mieszkańców tej niespełna 7-tysięcznej gminy w powiecie gorlickim. Życiowe dzieło p. Kazimierza jest więc kontynuowane, i to w znakomitej formie!

Impreza oferuje m.in. atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe (w zależności od dystansu i kategorii nagradzanych jest sześć lub trzy czołowe miejsca), unikalny medal (przypominający o jubileuszu 650-lecia lokacji wsi Lipinki) czy spersonalizowany numer startowy (drukowany na wysokiej jakości wodoodpornym materiale, stanowiący unikalną pamiątkę z rywalziacji).

Ale przede wszystkim zachwyca szerokim programem sportowym. W programie siódmej edycji zawodów, które odbędą się 19 października, znalazło się aż 10 biegów biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 do 2000m oraz bieg główny na 5 km (kobiety, juniorki, młodziczki, juniorzy, młodzicy) i 10 km (mężczyźni).

Równie okazała jest frekwencja zawodów. Wiele wskazuje na to, po raz kolejny zostanie pobity rekord – na 10 dni przed startem zawodów lista startowa biegu głównego zawiera już ponad 200 nazwisk z Polski, Słowacji i Ukrainy (w ubiegłym roku w Lipinkach biegało 176 osób). Kolejne zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie do 16 października. Do biegów będzie można się zgłosić także bezpośrednio przed startem.

Polecamy i zapraszamy!  

Regulamin:

http://elipinki.pl/pliki/Regulamin_VII_Biegu_Ulicznego_im_Kazimierza_Swierzowskiego.doc

Rejestracja:

http://www.timesport.pl/zawodnicy/index/3

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce