Parzysty 2020 rok, a więc Koral Maraton w randze Mistrzostw Polski Masters!

 

Parzysty 2020 rok, a więc Koral Maraton w randze Mistrzostw Polski Masters!


Opublikowane w czw., 12/12/2019 - 09:48

Koral Maraton to - jak przystało na bieg na królewskim dystansie - jedna z najważniejszych konkurencji Festiwalu Biegowego, obecna w programie imprezy od jej początku w 2010 r. W 2020 r. w Krynicy-Zdroju ponownie wyłonimy najlepszych w kraju maratończyków w wieku 35+ w ramach Mistrzostw Polski Masters. Zapisy trwają!

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez Fundację "Festiwal Biegów" z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki Masters w lipcu 2018 r., w latach parzystych Koral Maraton ma rangę Mistrzostw Polski Masters w Maratonie.

W latach nieparzystych mistrzostwa odbywają się w innych lokalizacjach, w 2019 r. było to Opole.

Medale MP Masters w maratonie rozdane

W krynickich Mistrzostwach Polski Masters w Maratonie A.D. 2020 zostaną sklasyfikowani automatycznie wszyscy zawodnicy w wieku 35+ posiadający obywatelstwo polskie.

Medale rozdamy w klasyfikacjach wiekowych: 35-49, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70 lat i powyżej. O zakwalifikowaniu do kategorii decyduje rok urodzenia.

Aby pobiec w Mistrzostwach Polski Masters w Maratonie 2020, wystarczy zgłosić się do Koral Maratonu (TUTAJ - lub kliknij w przycisk REJESTRACJA) i 13 września stanąć na starcie w Krynicy-Zdroju. Wpisowe to tylko 50 zł (przy płatności do 31 grudnia 2019 r.). Nie są wymagane licencje czy dodatkowe zgłoszenia - mistrzostwa mają charakter otwarty.

Wymagający, ale jaka satysfakcja!

Koral Maraton tradycyjnie rozpoczyna ostatni, trzeci dzień święta biegania w Krynicy-Zdroju. Podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego zawodnicy ruszą na trasę w niedzielę 13 września o godzinie 7:05. Start – oczywiście na krynickim deptaku, przed Pijalnią Główną, już w obecności licznych kibiców. Meta w tym samym miejscu, a na finiszujących zawodników czekają liczni kibice.

Trasa festiwalowego maratonu w całości drogami asfaltowymi (nieliczne odcinki po równej kostce), niemniej to jeden z tych biegów, które wymagają solidnej bazy treningowej. Trzeba przebiec nie tylko 42 km 195 metrów, ale też pokonać na tym trudnym dystansie spore przewyższenie. O ile pierwsza część dystansu, przebiegająca m.in. trasą Życiowej Dziesiątki, jest przyjazna dla biegaczy, to od 22-23 km, od Muszyny, zaczyna się długi, kilkunastokilometrowy podbieg przez Powroźnik i Tylicz zwieńczony prawdziwą wspinaczką na „Romę”. Dopiero 4 finałowe kilometry to już zbieg do Krynicy, w kierunku mety.

Na trasie biegu ustawione są liczne punkty żywieniowe - co 2,5 km stawiamy stoły z wodą, co 5 km – z napojami izotonicznymi, bananami i innymi wzmacniającymi produktami. Strudzone mięśnie będzie można ukoić po zawodach w specjalnej strefie masażu w miasteczku biegacza przy deptaku.

Limit czasu na pokonanie Koral Maratonu to 5:30 godz., a pośredni – 3 godziny na pokonanie początkowych 25 kilometrów.

W 2019 r. Koral Maraton wygrywali Kenijczyk Evans Kipngetich Tanui (2:29:26) oraz Lidia Czarnecka z Bliżyna (3:15:54), która obroniła tytuł z 2018 r.

Koral Maraton: Lidia Czarnecka obroniła tytuł w Krynicy! Mąż...

Partnerem tytularnym Koral Maratonu - od pierwszej edycji biegu (!) - jest Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów "Koral". 

Zapraszamy do Krynicy-Zdroju!

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce