PLogging zimą, czyli o czym należy pamiętać

 

PLogging zimą, czyli o czym należy pamiętać


Opublikowane w czw., 23/12/2021 - 20:44

Co to jest PLogging już wiemy – bieganie w połączeniu ze zbieraniem napotkanych po drodze śmieci. Czy jest potrzebny? Oczywiście, że tak, dzięki niemu ratujemy przecież naszą planetę. Czy można go uprawiać również zimą? Jak najbardziej. Na początek musimy się do tego jednak odpowiednio przygotować.

Osoby trenujące biegi o tej porze roku wiedzą najlepiej, co jest potrzebne, by czuć się komfortowo. Nie zapominajmy przede wszystkim o panujących już niskich temperaturach. Podstawa to, zatem odpowiednie ubranie. Nie może być zbyt ciepłe, by nie utrudniało ruchów  oraz zbyt luźne, co mogłoby się źle odbić na naszym zdrowiu.

Istotne jest również obuwie. Najlepiej jeśli nasze buty będą posiadały wodoodporną membranę. Przyda się też bardziej zabudowana cholewka, do której wiatr nie będzie miał tak łatwego dostępu jak latem.

Bieg to jednak tylko połowa PLoggingu. Do jego drugiej części, czyli podnoszenia odpadów, też musimy się odpowiednio przygotować. Podstawa to oczywiście worek na śmieci.

Znakomicie sprawdzą się torby wielorazowe np. RE WASTY. Są wykonane w całości z materiału pochodzącego z recyclingu i posiadają szczelne zamknięcie. Najlepsze są torby wielokrotnego użytku. Jeśli ich jednak w danym momencie nie posiadacie, to nic straconego.

Wykorzystać możecie tak naprawdę każdy inny worek. Pamiętajcie, że odpady, jakie w nim wylądują zmniejszą zanieczyszczenie naszej planety. Powinien być odpowiednio wytrzymały, tak aby nie rozrywał się, gdy będzie ich przybywać. Nie zapomnijcie również o rękawiczkach. Stosujemy je dla własnej higieny i bezpieczeństwa.

Zimą śmieci mniej rzucają nam się w oczy, na co wpływ ma m.in. zalegający śnieg. Ich zbieranie o tej porze roku jest zatem szczególnie ważne. Możemy się tylko cieszyć, że są ludzie, którzy o tym pamiętają. Należysz do nich? (Fot.: Plogging Heroes)

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce