Przyjadą na Festiwal Biegowy do Piwnicznej całą ekipą! Przygotowania już trwają

 

Przyjadą na Festiwal Biegowy do Piwnicznej całą ekipą! Przygotowania już trwają


Opublikowane w śr., 03/07/2024 - 15:38

Na Festiwal Biegowy przyjeżdżają również całe grupy biegowe. Przykładem jest ta trenowana przez Łukasza Szaporowa. Zawodnik pobiegnie na 100 km. Jego podopieczni z kolei wybrali nieco krótsze dystanse.

Do Festiwalu Biegowego pozostało coraz mniej czasu. To będzie kolejne wielkie święto w Piwnicznej-Zdroju. W tym roku potrwa od 6 do 8 września. Ponownie w Miasteczku Biegowym pojawią się tysiące osób. 

W imprezie po raz trzeci weźmie udział Łukasz Szaporów. Wystartuje w biegu na królewskim dystansie. Zamierza pokonać aż 100 km. To musi wzbudzać ogromny szacunek.

Co ciekawe, zawodnik jest również trenerem grupy biegowej Infinity-Gym. Jego zawodnicy będą startowali na różnych dystansach.

- Okres wakacyjny przeznaczamy na jak najlepsze przygotowanie się do biegów. Ja akurat będę przebywał na obozie w Dolomitach. Pod koniec sierpnia zrobimy rekonesans trasy w Piwnicznej i będziemy wyczekiwali startu - mówi Łukasz Szaporów.

- Nie nastawiam się na żaden konkretny wynik. Oczywiście w głowie będzie na pewno jakiś plan, ale przede wszystkim ma mi to sprawiać dużo radości. W tym celu tam jadę - dodaje zawodnik.

Jak przyznaje, sam Festiwal Biegowy jest dużym przedsięwzięciem, które jest bardzo dobrze zorganizowane. - Z perspektywy zawodnika nie można się do niczego przyczepić. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Brałem już udział w wielu festiwalach, ale do Piwnicznej wracam zawsze z miłą chęcią. Jest tu fajna trasa, fajna atmosfera i mili ludzie - przekonuje biegacz.

Łukasz Szaporów jest nauczycielem wychowania fizycznego. Pasja do biegania narodziła się u niego 7 lat temu. Najpierw startował indywidualnie, potem zaczął ściągać do siebie również innych zawodników. 

- W mojej grupie biegowej trenuje około 20 zawodników. Oczywiście plany dostosowuję indywidualnie do ich predyspozycji i codziennych obowiązków. Sami nawzajem się motywujemy i wspieramy - mówi Łukasz Szaporów.

Przypominamy, że cały czas trwa rejestracja na Festiwal Biegowy. Zapisać możecie się TUTAJ. Każdy jest mile widziany. (MP, fot.: Łukasz Szaporów)

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce