Tak się zaczyna Festiwal Biegowy! Mila czeka właśnie na Ciebie

 

Tak się zaczyna Festiwal Biegowy! Mila czeka właśnie na Ciebie


Opublikowane w śr., 24/05/2023 - 14:03

Mila czeka! Bieg rozpoczynający Festiwal Biegowy to doskonała okazja do spróbowania swoich sił na krótkim dystansie 1609 metrów. Z dotarciem do mety na pewno nikt nie będzie miał problemu, a dobra zabawa jest gwarantowana.

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdróju

Wiele osób przyjeżdża na Festiwal Biegowy, aby wziąć udział w długich i wymagających odpowiedniego przygotowania biegach. W ofercie jest ich dużo, wystarczy wymienić chociażby biegi na 36, 61 czy 100 km. Nie brakuje tutaj jednak również pasjonatów nieco krótszych dystansów. 

Tradycją już jest, że całe wydarzenie rozpoczyna się od Mili, a więc biegu na dystansie 1,6 km. Niektórzy startują w nim, by rozgrzać się przed kolejnymi wyzwaniami. Inni celują w zwycięstwo. Jeszcze inni chcą po prostu sprawdzić sią na tle konkurentów. Wszystkich łączy jedno - dobra zabawa.

Bieg na Milę

W ubiegłym roku na start zdecydowało się 90 osób. Każdy dotarł do mety z uśmiechem na ustach. Najlepszy okazał się Patryk Marmon (czas 4:42), drugi był Michał Kaczmarek, a trzeci Adam Rębilas. Wśród kobiet równych sobie nie miała Paulina Surówka (czas 5:24), przed Sylwią Hałaczkiewicz i Angeliką Kaczmarek. 

Dodajmy, że w biegu na milę, zawodnicy są dekorowani w dwóch kategoriach wiekowych - powyżej i poniżej 40 roku życia (zarówno wśród pań, jak i panów). Zwiększa to oczywiście szansę na zajęcie wyższej lokaty. Zarówno start, jak i meta biegu zlokalizowana jest w Miasteczku Biegowym. Sportowcy biegnąc, robią swego rodzaju pętlę. Emocje zawsze są bardzo duże.

W biegu na Milę może wziąć udział każdy, zarówno doświadczony biegacz, jak i zupełny nowicjusz. Ten dystans sprawia, że wszyscy na pewno bez problemu dotrą do mety i będą odczuwali dużą satysfakcję. 

- Dopiero rozpoczynam przygodę z bieganiem, dlatego na początek wybrała taki mało wymagający bieg na 1609 metrów. W Festiwalu Biegowym w Piwnicznej biorę udział po raz pierwszy, ale jest taka wspaniała atmosfera, że na pewno za rok też przyjadę i kto wie, może wtedy wystartuję w biegu na 10 kilometrów - mówiła przed rokiem pani Anna, która przyjechał do Piwnicznej na Festiwal Biegowy z Warszawy.

Jeśli chcecie odczuć na własnej skórze te ogromne emocje, zarejestrujcie się na festiwal już dziś! Piwniczna na Was czeka! (m.pogwizd)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce