W niedzielę 24 kwietnia 19. Cracovia Maraton. Spotkaj się nami na Expo

 

W niedzielę 24 kwietnia 19. Cracovia Maraton. Spotkaj się nami na Expo


Opublikowane w sob., 23/04/2022 - 14:55

W niedzielę 24 kwietnia 19. Cracovia Marathon. Spotkaj się nami na Expo

Juz w sobotę, na dzień przed startem 19. Cracovia Marathon, na Błoniach Krakowskich ruszyły Cracovia Maraton na Rolkach i 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego. W Rynku Głównym o godz. 21.30 wystartuje Bieg Nocny na 10 km.

W sobotę można wybrać się też do stref aktywności i strefy EKO przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (od strony ul. Reymana i al. 3 Maja), gdzie organizatorzy zapowiadają atrakcje i niespodzianki przygotowane przez partnerów krakowskiego maratonu.

W strefie EXPO znajdziecie m.in. stoisko Festiwalu Biegowego. Ci, który jeszcze się nie zapisali, będą to mogli zrobić na miejscu; czeka na Was przy tym przyjemna niespodzianka w postaci kodu rabatowego.

Uczestnicy 19. Cracovia Maraton (start z Rynku Głónego o godz. 9), na podstawie numeru startowego, w dniu imprezy, czyli w niedzielę, 24 kwietnia, będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską.

Startujący (w niedzielę z Rynku Głównego o godz. 8.40) na wózkach zawodnicy z niepełnosprawnością, którzy przyjadą swoimi autami, w niedzielę, 24 kwietnia będą mogli zaparkować samochody na parkingu przed magistratem przy Placu Wszystkich Świętych 3-4. Rekomenduje się przyjazd na parking do godziny 7.

Jak przypominają organizatorzy, podczas 18. edycji krakowskiego maratonu ustanowione zostały rekordy trasy, zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet. Aktualnie wynoszą one: 2:09:18 (Cyprian Kotut z Kenii) oraz 2:28:03 (Wiktorija Chapilina z Ukrainy). (opr. red)

Rejestracja na FB 2022

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce