Wideoodprawa przed biegami górskimi 7 Dolin: 100 km, 61 km i 36 km. Biegniesz? Obejrzyj koniecznie!

 

Wideoodprawa przed biegami górskimi 7 Dolin: 100 km, 61 km i 36 km. Biegniesz? Obejrzyj koniecznie!


Opublikowane w czw., 07/09/2023 - 07:23

Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy 14. Festiwalu Biegowego i Roman Hasior, budowniczy tras biegów górskich w gościnnym studio największego w regionie serwisu informacyjnego sadeczanin.info, poprowadzili wideoodprawę przed festiwalowymi biegami górskimi 7 Dolin. Po ostatnich inspekcjach tras mają dla biegaczy najnowsze informacje.

Korekty dotyczą:

  • przebiegu trasy Biegu 7 Dolin 61 km na Hali Łabowskiej, gdzie - ze względu na odbywające się tam w czasie Festiwalu Biegowego uroczystości - trasa wyznaczona zostanie skrótem, który będzie odbiegał od trasy wskazywanej przez tracka. Skrót zostanie wyraźnie oznaczony w terenie.
  • przebiegu trasy Biegu 7 Dolin 100 km przez szczyt Jaworzyny Krynickiej, gdzie - ze względu na rozpoczętą budowę nowego wyciągu - trasa nie będzie przebiegać przez szczyt, ale, w okolicach schroniska, zielonym szlakiem, specjalnym obiegiem, dotrą do czerwonego szlaku wiodącego ze szczytu.
  • odcinka trasy biegów w Rytrze, gdzie - na wypadek zamknięcia szlabanów na przejeździe kolejowym - wyznaczony został zastępczy przebieg tunelem od torami. W razie zamknięcia szlabanów organizatorzy będą kierowali biegaczy na zastępczy kierunek.

Jak przypomniał Roman Hasior, trasa jest oznakowana taśmami z logo Festiwalu Biegowego, strzałkami i bannerami. Najwięcej oznakowań jest tam, gdzie następuje zmiana kierunku trasy, bądź na rozwidleniach, w punktach, gdzie można mieć wątpliwości.

Trzeba się liczyć z tym, że na trasie będzą odcinki błotniste. Tam, gdzie było to możliwe, przebieg trasy wyznaczony został więc tak, by można było je pokonać suchą stopą.

Marek Tokarczyk przypomniał równiez oznaczenia worków depozytowych i numerów startowych. Dystans 100 km ma oznaczenia źółte, 61 km - niebieskie, a 36 km - zielone.

Dystans 100 km ma trzy punkty depozytowe: w Rytrze, Krynicy-Zdroju i Wierchomli; 61 km ma punkt depozytowy w Rytrze. Na biegaczy trasy 100 km czeka sześć punktów serwisowych: na Przehybie, w Rytrze, Łabowskiej Hali, Krynicy, w bacówce i w Wierchomli. 61 km ma punkty serwisowe na Przehybie, w Rytrze i na Łabowskiej Hali, a 36 km na punkty serwisowe na Łabowskiej Hali, w bacówce i w Wierchomli.

Wszystkie informacje, w tym o punktach kontrolnych, o wyposażeniu punktów serwisowych i ważne uwagi na temat bezpieczeństwa znajdziecie w materiale wideo. (TK) Fot. tk

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce