Zwycięzcy Koral Maratonu

Opublikowane w ndz., 09/09/2012 - 13:20

W tegorocznym Koral Maratonie pierwsze miejsca na podium wywalczyli zawodnicy z Kenii. Pierwszy na mecie był Vincent Kipchirchir w czasie 2 godzin 24 minut i 12 sekund. Drugie miejsce zajął David Kipkoech Ndusu z czasem 2:25:56, trzecim finalistą został Wycliffe KipkorirBiwot osiągając czas 2:26:16. Przez pierwszych 10 kilometrów na czele była kilkunastoosobowa grupa. Jednak im więcej metrów przybywało w nogach, tym zawodników prowadzących maraton było mniej. Już na półmetku stawkę otwierali Kenijczycy.

Tuż za nimi Andrzej Lachowski, a w trzeciej grupie z dużą startą biegł Grzegorz Czyż, który był jednym z faworytów. Wiele obiecywano sobie po podbiegu pod Romę. Nic z tego. Zwycięzca z dużą łatwością oderwał się od grupy i już do końca kontrolował przebieg wydarzeń na trasie.