Ostatnie dni zapisów do biegu Limanowa Forrest

Opublikowane w śr., 22/06/2016 - 15:48

Jeszcze tylko do 28 czerwca trwają zgłoszenia do 8. edycji biegu Limanowa Forrest. Limit uczestników został zmniejszony do 300 osób.  Zawody są doskonałym przetarciem przed  o wiele bardziej wymagającym Półmaratonem Limanowa Forrest

Jak do tej pory chęć udziału w Limanowa Forrest wyraziło wyraziło blisko 200 biegaczy. Początkowo pula uczestników wynosiła 400 osób, jednak ostatecznie została zmniejszona o sto pakietów. Ubiegłoroczną edycję ukończyło 349 uczestników. Zwyciężył Ukrainiec Pavlo Veretski z wynikiem 27:39. Tuż za nim był Adam Czerwiński. Wśród pań najlepsza okazała się Danuta Woszczek z czasem 33:51

Limit został zmniejszony ze względów organizacyjnych. Z roku na rok w naszym klubie  aktywnie działa coraz mniej osób. Chcąc zapewnić odpowiedni poziom imprezie uznaliśmy, że własnymi siłami jesteśmy w stanie zorganizować bieg dla trzysta osób. Dodatkowo trasa nie pozwala na uczestnictwo dużej liczbie biegaczy. Zaczyna robić się tłum. Chcemy też, żeby impreza miała kameralny charakter. Oczywiście jak się zgłosi 320 osób, to nie zamkniemy listy startowej przed 20 biegaczami. Jak do tej pory zarejestrowało się blisko 200 uczestników. Konkurencja w biegach górskich jest spora. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy chce w to samo miejsce przyjeżdżać po raz ósmy. - mówi Dariusz Bielak, współorganizator Limanowa Forrest.

Zawody rozgrywane są na dystansie ok. 7 km. Bieg ma charakter anglosaski. Trasa prowadzi po szlakach turystycznych, drogach leśnych i polnych. Na "Miejskiej Górze" (716 m. n.p.m.), znajdować się będzie „Premia Górska”. Nagrodę otrzyma zawodnik i zawodniczka, którzy najszybciej wbiegną na najwyższy punkt trasy. Łączna różnica wysokości wynosi 300 metrów.

- W tym roku uczestnicy spodziewać się mogą mniej dróg asfaltowych. Nie jest to spowodowane jednak przez zmianę trasy, tylko trwające prace remontowe. W efekcie część asfaltu została zerwana i jeszcze nie jeszcze położono nowej warstwy. Co do samego profilu trasy to według wielu opinii największym problemem wcale nie jest podbieg, tylko zbieg który ma taki sam stopień nachylenia. Trzeba mieć więc sporo siły, żeby nie wyczerpać się na podbiegu, bo później zabraknie sił przy biegnięciu w dół.  Zbiegając warto też uważać na kamieniste podłoże. Potrzeba tu trochę odwagi, ale też i siły. - dodaje nasz rozmówca.

8. Limanowa Forrest odbędzie się w niedzielę 3 lipca. Start nastąpi o godzinie 12. Dziesięć minut później na trasę wyruszą uczestnicy marszu nordic walking. Biuro zawodów znajdować będzie się w Zespole Szkół Samorządowych przy ul .Marii Konopnickiej 4. Biuro czynne będzie od godziny 8. W ramach imprezy odbędą się też Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu górskim.

Podczas imprezy odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Przystań”  im. Jana Pawła II w Tymbarku.