Półmaraton Hajnowski w Białowieży

 

Półmaraton Hajnowski w Białowieży


Opublikowane w czw., 14/08/2014 - 13:15

Rozgrywany w zacieniu puszczy XIII Półmaraton Hajnowski ukończyło 275 zawodników, co stanowiło ponad 95% stawki. Wygrał Polak Bogusław Andrzejuk z czasem 1:12:55. Wysokie trzecie miejsce w rywalizacji kobiet zajęła Ambasadorka Festiwalu Biegowego w Krynicy Anna Skalska.

Sobota 18 maja. Samo południe. Start do półmaratonu w Hajnówce. W słońcu 29, miejscami nawet i 32 stopnie Celsjusza. Godz. 12:30 – zawodnicy są już na terenie Puszczy Białowieskiej i w temperaturze ok. 26 stopni oraz przyjemnym, letnim wietrze, zmierzają równym krokiem do mety zawodów. Do mety docierają niemal wszyscy.

– Świadczy to o dobrym przygotowaniu biegaczy do sezonu. Cieszę się, że wybrali oni właśnie naszą imprezę na swój biegowy sprawdzian w ten weekend – mówi Mirosław Awksentiuk, dyrektor zawodów na Podlasiu. – Mimo wszystko łatwo nie było. Dobrze się stało, że w ostatniej chwili, dzięki pomocy Straży Pożarnej w Hajnówce dostawiliśmy na trasie dwa dodatkowe punkty z gąbkami – dodaje. Podkreśla, że zdrowie zawodników zawsze jest i zawsze będzie dla niego najważniejsze.

Zgodnie z zapowiedziami, na hajnowski półmaraton przyjechali zawodnicy z całej Polski, m.in. ze Szczecina, Poznania, Bydgoszczy, Torunia. Z Białowieży do Hajnówki pobiegli także goście z Ukrainy i Białorusi. – Wszyscy ciepło wypowiadali się pod naszym adresem, chwalili organizację, trasę i dobrze bawili się na pasta party w białowieskiej puszczy – stwierdza ze skromnością Mirosław Awksentiuk.  

Integracyjne spotkanie w Ośrodku Edukacji Leśniej "Jagiellońskie" w Białowieży zgromadziło w sobotni wieczór ponad 400. uczestników, w tym biegaczy, ich rodziny i znajomych, dzieci i młodzież. – Żałuję, że nie miałem kontaktu ze wszystkimi uczestnikami spotkania, ale będzie okazja to nadrobić już jesienią, podczas –Hajnowskiej 12-tki – zachęcał Mirosław Awksentiuk.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce