14 Festiwal Biegowy dostarczył atrakcji i emocji uczestnikom niezależnie od wieku

 

14 Festiwal Biegowy dostarczył atrakcji i emocji uczestnikom niezależnie od wieku


Opublikowane w śr., 20/09/2023 - 00:00

W piątek 8 września, do sportowej rywalizacji w Miasteczku Biegowym stanęły dzieci, które przyjechały do nas wraz z nauczycielami ze szkół Małopolski. Miały one okazję rywalizować w różnych dyscyplinach: skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką do celu, odbijaniu piłki do siatkówki, skoku na skakance, żonglerce piłką nożną i biegu sztafetowym. Rywalizacji towarzyszyły duże emocje zarówno wśród samych zawodników, jak i kibicujących im nauczycielom, zwycięzcy otrzymywali bowiem atrakcyjne nagrody.

W przerwach w konkurencjach dzieci mogły złapać oddech w Strefie dzieci, gdzie czekały na nich dodatkowe atrakcje: konkursy rysunkowe oraz mini turnieje z grami planszowymi, w których każdy uczestnik dostawał nagrodę oraz słodką i chrupiącą przekąskę.

W kolejne dni w biegach dla najmłodszych wzięły udział dzieci z całej Polski, które przyjechały do nas wraz z rodzicami, wujkami i dziadkami. Najmłodsze z nich w asyscie rodziców mogły wystartować w biegu na dystansie 300 m., starsze 600 m. Na mecie każdy uczestnik otrzymał medal za swoje zaangażowanie i wysiłek. Ten element festiwalowych zmagań sprawia, że każdy
mały sportowiec czuje się wyjątkowo.

Nie tylko zawody dostarczyły radości. Na Festiwalu Biegowym były też inne atrakcje takie jak dmuchana zjeżdżalnia, Wawel Truck czyli mobilna strefa słodkości wraz z interaktywnymi grami, z tórej każdy wychodził z przez siebie skomponowanym pudełkiem ulubionych słodkości oraz otwarta przez 3 dni Strefa Dzieci.

Strefa Dzieci to miejsce, które jest elementem Festiwalu Biegowego prawie od samego początku. W tym roku towarzyszyło jej hasło „Odkrywaj z nami swoje talenty”. Tu dzieci mogły spróbować swoich sił w malowaniu trójwymiarowych rysunków kolorowymi flamastrami Fiorello, odkrywaniu zdolności strategicznego myślenia podczas grania w gry planszowe, czy detektywistycznego zmysłu przy rozszyfrowywaniu zagadek z serii „Operacja…”

Dla naszych najmłodszych uczestników przygotowaliśmy specjalną strefę zabaw z puzzlami i układankami Czuczu, gdzie
mogły się bawić i rozwijać swoje umiejętności. Pogoda nie opuszczała nas przez 3 dni festiwalowych zmagań dzięki czemu część aktywności udało się zorganizować poza namiotem.

Jedną z nich była strefa TUBAN - duże bańki radości, gdzie mali sportowcy mogli „popływać w morzu baniek” ale i tworzyć tęczowe mega bańki.

Niewątpliwie dodatkowymi atrakcjami były słodkości rozdawane w Strefie Dzieci: lody KORAL, chrupki RYMUT oraz zdrowe lizaki MNIAM MNIAM oraz chodzące maskotki festiwalowy Ryś Berdyś oraz wiewiórka MNIAM MNIAM. Fot. Jacek Deneka

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce