Warszawa: Naucz się jeździć na rolkach na Woli. Bezpłatne lekcje!

 

Warszawa: Naucz się jeździć na rolkach na Woli. Bezpłatne lekcje!


Opublikowane w wt., 24/06/2014 - 14:28

Rolki stają się wśród biegaczy coraz bardziej popularne i na dodatek pojawiają się jako element obowiązkowy rajdów przygodowych. Mogą też być dobrym treningiem uzupełniającym dla biegaczy. Rolkarze rozgrywają także własną konkurencję podczas maratonów biegowych. W zeszłym roku po raz pierwszy dołączyli do uczestników PZU Maratonu Warszawskiego, a w Berlinie ich grupa liczy kilka tysięcy osób.

W stolicy właśnie pojawiła się okazja, żeby poprawić swoje umiejętności jazdy na rolkach. Gmina Wola po raz drugi organizuje bezpłatne warsztaty dla początkujących i zaawansowanych w parku Szymańskiego. Jednak początkujący muszą wziąć pod uwagę, że będą ćwiczyli w 20-osobowej grupie. Nie ma więc możliwości indywidualnej nauki podstaw. Początkujący powinni potrafić się samodzielnie utrzymać się i zrobić kilka kroków na rolkach.

Zajęcia odbywają się na 1,5-kilometrowym torze wrotkowym z elastyczną nawierzchnią i są prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Podczas godzinnej lekcji można się nauczyć techniki płynnej jazdy, bezpiecznego hamowania, skręcania, zawracania oraz jazdy tyłem. Dzieci też uczą się techniki, ale organizatorzy zadbali by nauka miała formę zabawy.

- Dzieci biorą udział w zajęciach na odpowiedzialność rodziców. Instruktorzy wymagają również, by dzieci miały wszystkie ochraniacze: na kolana, na łokcie, na dłonie, a najważniejszy jest kask. Podczas lekcji dużo jest przewrotek i upadek. Na każdych zajęciach jest dwóch instruktorów i dzieci mają własne warsztaty, na których uczą się przejeżdżać pod poprzeczką, przeskakiwać przez przeszkody, robić slalomy - opisuje Monika Beuth-Lutyk, rzecznik dzielnicy Wola.

Zapisy prowadzone są telefonicznie, ale zdarza się, że nie wszystkie zapisane osoby przychodzą i jest wtedy szansa dołączenia w ostatniej chwili, pod warunkiem podpisania obowiązujących oświadczeń. Rolki trzeba mieć własne. W tej edycji warsztatów niestety nie ma możliwości ich wypożyczenia.

Terminy zajęć: 28.06 oraz wszystkie soboty sierpnia w godz. 16:00-17:00 lub 17:00-18:00.

Informacje i zapisy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce