Gmina Łącko to znakomita baza wypadowa na malownicze szlaki turystyczne, prowadzące na Modyń (1032 m n.p.m.) Dzwonkówkę (984 m n.p.m.) na Prehybę (1178 m n.p.m.) w Gorce i pasmo Radziejowej. Część szlaków wykorzystywana jest przez organizatorów biegów górskich jak Gorce Ultra-Trail czy Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju (Bieg 7 Dolin).
Miłośnicy biegania i rowerów powinni odwiedzić trasy Centrum Aktywnego Wypoczynku w Łącku. Nad Dunajcem powstało 4,517 km asfaltowej ścieżki wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w ramach przedsięwzięcia zmodernizowano także kładkę pieszo-rowerową na potoku Czarna Woda).
Amatorów kąpieli w górskiej rzece przyciągają nurty Dunajca (nad rzeką znajduje się m.in. wiata z grillem), a wędkarzy - żerowiska pstrągów i lipieni. Nowych miłośników zyskuje tradycyjny Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu, którego jeden z etapów kończy się w Jazowsku.
W korycie Dunajca, w Zabrzeży-Wietrznicach znajduje się jedyny w Polsce sztuczny tor kajakowy przeznaczony do sportu wyczynowego. Tor posada homologację i może przyjąć uczestników międzynarodowych zawodów w kajakarstwie górskim najwyższej rangi, np. Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata.
W hali widowiskowo-sportowej, położonej u stóp górskich zboczy oraz przepływającego tuż obok potoku Czarna Woda, dostępne są salki fitness i odnowy biologicznej (sauna sucha). Warto odwiedzić to miejsce gdy pogoda jest niesprzyjająca.
Jak wypoczynek i turystyka to zabytki - na terenie gminy zlokalizowane są zabytki będące świadectwem bogatej historii tej ziemi, położonej na szlaku handlowym z Krakowa na Węgry – zerknijcie do zakładki MIEJSCA.
W amfiteatrze leśnym na Górze Jeżowa rokrocznie odbywa się „Święto Kwitnącej Jabłoni” - to jedna z najdłużej organizowanych tego typu imprezy, odbywająca się już od 1947 r.
GR