Fundacja Festiwal Biegów wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki realizuje projekt pn. „Partnerstwo publiczno-prywatne szansą na rozwój małopolskiej turystyki”. Nasze działania kierujemy w szczególności do biznesów małych i średnich, lokalnych i regionalnych. Zachęcamy przedsiębiorców do udziału w projekcie.
Projekt przewiduje m.in. zorganizowanie dla członków Klastra Aktywnej Turystyki cyklu wizyt studyjnych w obiektach turystycznych, które zrealizowały projekty w obszarze turystyki w partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP).
- Spotkania będą doskonałą okazją do bezpośrednich kontaktów i wymiany doświadczeń, szczególnie w zakresie tworzenia sieci współpracy międzybranżowej i realizacji wspólnych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej – wyjaśnia Agnieszka Brejdak, koordynator projektu.
W trakcie wizyt odbędą się warsztaty z udziałem przedstawicieli jednostki samorządu terytorialnego oraz partnerów prywatnych wybranego projektu PPP z tego obszaru.
W najbliższych dniach i tygodniach odwiedzimy:
I wizyta studyjna – planowany termin: 23-26.10.2017
- 23.10.2017 - Stok Dębowca w Bielsku-Białej (woj. śląskie),
- 24.10.2017 - Zamek Książ (woj. dolnośląskie),
- 25.10.2017 - Centrum Kulturalno Rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej (woj. mazowieckie)
II wizyta studyjna - listopad (ok. 29.11-1.12.2017)
- 29.11.2017 - Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie),
- 30.11.2017 - Wyspa Spichrzów w Gdańsku (woj. pomorskie),
- 1.12.2017 - Sopot Centrum (woj. pomorskie).
Do udziału w wizytach zapraszamy serdecznie przedsiębiorców, pracowników przedsiębiorstw, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych zaangażowanych w działalność Klastra Aktywnej Turystyki. Udział w wizytach studyjnych jest bezpłatny. Podczas spotkań zapewniamy transport z Nowego Sączą między obiektami, nocleg, wyżywienie oraz materiały warsztatowe.
Klaster Aktywnej Turystyki jest dobrowolnym porozumieniem przedsiębiorstw, jednostek naukowych, Instytucji Otoczenia Biznesu, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Podstawowym obszarem specjalizacji Klastra jest aktywny wypoczynek – połączenie turystycznej rekreacji i wypoczynku z udziałem w imprezach sportowych o zasięgu regionalnym lub ogólnopolskim.
Jednym z najważniejszych zadań Klastra Aktywnej Turystyki jest budowanie wokół swojego obszaru działalności szerokiej społeczności osób aktywnych. Do współpracy w ramach klastra zapraszamy w szczególności przedsiębiorców z branży handlowo-usługowej (sklepy, restauracje, wyciągi, wypożyczalnie sprzętu, organizatorów imprez sportowych etc.), ale drzwi Klastra są otwarte na każdy ciekawy projekt.
Więcej informacji o Klastrze Aktywnej Turystyki można znaleźć na stornie internetowe: http://klasteraktywnejturystyki.pl/
Fundacja „Festiwal Biegów”
Projekt realizowany jest przy wsparciu: