Z jednej strony zieleń, z drugiej symbol górniczego dziedzictwa Śląska - hałda. Poprzednie edycja mikrorajdu na Górnym Śląsku prowadziła przez Siemianowice Śląskie i jego północne granice, ze startem i metą zlokalizowaną przy Stawach Rzęsa. Tym razem rywalizacja przenosi się do Parku Śląskiego, nazywanego płucami Górnego Śląska.
Trenujący tu biegacze, rolkarze, rowerzyści i rzesze spacerowiczów korzystają z wyjątkowej lokalizacji w centrum aglomeracji, ale też z infrastruktury umożliwiającej rozmaite aktywności. Jednak nawet tych regularnie korzystających z parku czeka na MikroRajdzie niejedna niespodzianka.
– Na zawodników startujących w czwartej edycji MikroRajdu czeka wyjątkowa przygoda w zminimalizowanej formie - w ciągu trzech godzin przebiegną i przejadą na rowerze przez Park Śląski i okalającą go miejską i górniczą tkankę – tłumaczy w rozmowie z naszym portalem Marek Woźniczka, organizator MikroRajdów, członek NonStopAdvanture
Czwartą odsłonę imprezy zaplanowano na 23 kwietnia (środa) o godzinie 19:00. Start spod hali Kapelusz. Zawodnicy ruszą na trasę w zespołach dwuosobowych lub indywidualnie:
Etap biegowy to zwiedzanie zakamarków parku, o których istnieniu nie mieliście pojęcia. Ale bez obaw - do dyspozycji będzie szczegółowa mapa.
Etap rowerowy o dystansie ok. 20 kilometrów „wyjedzie” poza Park i zahaczy o jedną z hałd w okolicy. Po drodze, oprócz odnajdywania punktów, zawodnicy mierzyć się też będą z zadaniami specjalnymi.
– Tradycyjne rajdy trwają nawet kilkadziesiąt godzin i są wymagającą próbą pod względem fizycznym i psychicznym. W przypadku MikroRajdu trasa jest skonstruowana tak, by nawet początkujący amatorzy aktywności fizycznej mieli okazję ją ukończyć i świetnie się bawić przez 3 godziny. Zazwyczaj jest to dystans ok. 25 - 30 km, pokonywanych pieszo i rowerem. Podstawową trudnością nie jest jednak sam dystans, a nawigacja – wyjaśnia Marek Woźniczka. – Mikrorajdy to rajdy przygodowe w zminimalizowanej formie – dodaje.
Strona internetowa imprezy:
http://nonstopadventure.pl/rajdy/mikrorajd4-chorzow/
Zgłoszenia:
Elektroniczne na stronie imprezy do 21 kwietnia.
Wpisowe:
10 pln / os.
Jak wyglądają Mikrorajdy?
Na kilka minut przed startem zespoły otrzymują mapy, z pomocą których lokalizują w terenie punkty. Potwierdzają na nich obecność i biegną lub jadą dalej. Mikrorajd z założenia „upycha” w zwięzłej formie całą paletę atrakcji związanych z rajdami przygodowymi – rywalizację sportową, odnajdywanie najszybszej trasy przy pomocy mapy i pokonywanie zadań specjalnych.
Polecamy!
KK