Wokół jeziora Narie o Kryształową Perłę

  • Biegająca Polska i Świat

Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie to kolejna nasza propozycja dla tych biegaczy, którzy chcieliby połączyć swoją pasję z wypoczynkiem w atrakcyjnym miejscu. Piętnasta edycja mazurskich zawodów odbędzie się w najbliższą sobotę 6 lipca.

Biegiem głównym imprezy będzie dystans 33 km. Taka długość trasy, wytycznej drogami asfaltowymi i polnymi wokół Jeziora Narie to nie przypadek, bo powierzchnia akwenu to aż 1260 hektarów. Udział w biegu będzie więc wyjątkową okazję do bliższego przyjrzenia się okolicom jeziora na całej długości jego linii brzegowej i wyszukania najciekawszej miejscówki na letni biwak w tym niewątpliwie atrakcyjnym turystycznie regionie kraju.

Ale myli się ten, kto sądzi, że sam bieg można traktować jako dłuższe rozbieganie. Dystans oraz upały, które zwykle towarzyszą uczestnikom na trasie już wielu dało się we znaki.  

Bazę imprezy wyznaczono na Plaży Głównej w Kretowinach. Tu o godz. 10:00 padnie wystrzał startera, tu też ok. godz. 15:00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Te najcenniejsze trafią do zwycięzców klasyfikacji open. Podczas biegu prowadzone będą też klasyfikacje wiekowe, których zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pierwszych 250 zawodników, którzy ukończą zmagania zostanie uhonorowanych pamiątkową Kryształową Perłą Jeziora Narie.

Biegowym zmaganiom w gminie Morąg towarzyszyć będzie już po raz piąty marsz nordic walking. Miłośnicy spaceru z kijkami będą mieli do pokonania 22 km.

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie oraz bezpośrednio przed zawodami w biurze organizacyjnym przy scenie na Plaży Głównej w Kretowinach w godz. 8:30-9:30. Nie ma wpisowego.

Na V Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie zapraszają Urząd Miejski w Morągu oraz Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Nauki i Kultury ?Trzynastka? przy LO im. L. Kruczkowskiego w Morągu.

Strona zawodów:

http://www.sport.morag.pl/

Regulamin:

http://www.maratonypolskie.pl/dokument/2013/18248_35_regulamin.doc

Rejestracja:

http://www.maratonypolskie.pl/zglosz4.php?nrid=1261

Fot. morag.wm.pl

 

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI