1. PZU Gdańsk Maraton zwiększa liczbę pakietów

 

1. PZU Gdańsk Maraton zwiększa liczbę pakietów


Opublikowane w wt., 10/03/2015 - 15:15

Dodatkowe pół tysiąca pakietów startowych przygotowali dla biegaczy organizatorzy 1. PZU Gdańsk Maratonu. A i tak zapewne nie zaspokoi to popytu, bo trójmiejska impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Rejestracje do premierowej edycji gdańskiej imprezy wystartowały 15 stycznia. Początek był bardzo obiecujący, tylko w ciągu pierwszej doby zapisało się ponad 1000 biegaczy. Natomiast po miesiącu na liście startowej widniało już 2000 nazwisk. Oznaczało to wyczerpanie limitu. Organizatorzy postanowili jednak uwolnić dodatkowe 500 pakietów.

– Nie, nie jestem zaskoczony tak dużym zainteresowaniem. Jako Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku od wielu lat organizujemy imprezy biegowe, rozmawiamy z biegaczami, obserwujemy rynek i podejmując decyzję o organizacji maratonu byliśmy pewni, że na taką właśnie imprezę jest w Gdańsku i na Pomorzu zapotrzebowanie – powiedział nam Leszek Paszkowskiego, Dyrektor MOSIR w Gdańsku.

– Oczywiście początkowy limit był ustalany z pewnym zapasem. To pierwsza edycja PZU Gdańsk Maratonu, budujemy nową markę na biegowej mapie Polski. Zainteresowanie jest wciąż duże, więc trudno określić czy dodatkowa pula 500 uczestników w tym roku w zupełności wystarczy – stwierdza się organizator.
Jedną z głównych atrakcji biegu jest trasa prowadząca przez charakterystyczne odcinki miasta. Jak przyznają organizatorzy, jej wyznaczenie było poważnym wyzwaniem.

– Trzeba przyznać, że ułożenie trasy jest nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że Gdańsk jest obszarem bardziej podłużnym niż kwadratowym. Prace nad powstaniem trasy 1. PZU Gdańsk Maratonu trwały kilka miesięcy, ale dzięki bardzo dobrej współpracy z Policją i Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku, udało nam się wyznaczyć trasę ciekawą i przyjazną biegaczom. Jest płaska z małą ilością podbiegów, będzie wiodła przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, PGE Arenę czy Park Nadmorski im. R. Reagana – opisuje Leszek Paszkowski.

Dużą popularnością cieszy się trwająca akcja „Aktywuj się w Maratonie”, czyli darmowy cykl przygotowań do majowego startu pod okiem trenerów i instruktorów. Zajęcia odbywające się w każdą środę o godzinie 18:00 oraz w niedziele o godzinie 9:00. Prowadzi je Radosław Dudycz - mistrz Polski w maratonie z 2009 i 2010 roku oraz wicemistrz kraju z 2005 i 2012 roku, legitymujący rekordem życiowym 2:14:58.

– Akcja „Aktywuj się w maratonie” zaskoczyła nas w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na pierwsze zajęcia z Radkiem Dudyczem przyszło ponad 150 osób. To fantastyczna frekwencja. Biegacze amatorzy i nie tylko, chcą się uczyć i profesjonalnie przygotować do tego królewskiego dystansu, jakim jest maraton. Bardzo dobra wiadomość jest też taka, że prawie 40% uczestników treningów to kobiety – wskazuje nasz rozmówca.

1. PZU Gdańsk Maraton odbędzie się 17 maja. Zgłoszenia drogą internetową przyjmowane będą do 4 maja. Odpowiednie linki i regulamin znajdziecie w naszym KALENDARZ IMRPEZ. Nie ma możliwości rejestracji w biurze zawodów.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce