100 Marathon Club Polska rośnie w siłę! [RANKING]

Opublikowane w sob., 17/08/2019 - 10:46

Już 163 „członków” liczy sobie 100 Marathon Club Polska – ranking obejmujący biegaczy, którzy pokonali co najmniej 100 maratonów i ultramaratonów.

Zestawienie, którego najnowsza odsłona datowana jest na 30 czerwca 2019 r., objęło kolejnych 8 biegaczy. Łącznie 163 zawodników – w tym 14 kobiet – ukończyło 24 853 maratony i 4 206 biegów ultra – średnio 181 maratonów na każdego biegacza!

Ranking otwiera Ryszard Kałaczyński. Rozbiegany rolnik z Witunii, który dwa lata temu zrealizował projekt „366 maratonów w ciągu jednego roku” przekroczył granicę 650 maratonów. W sumie z biegami na dystansie ultra, ma ich już 694!

Kałaczyński wyprzedził dotychczasowego, wieloletniego lidera – Jerzego Bednarza z Poznania (681 biegów na dystansie 42,195 km+).

Najwięcej i najczęściej maratony w ostatnim półroczu biegał Dariusz Darowski – 46 startów. W marcu biegacz z Trzebnicy zrealizował projekt „20 maratonów w 10 dni”, biegając maraton na atestowanej trasie w Witunii.

Biegaczy z co najmniej jednym startem w ciagu miesiąca - ujętych w zestawieniu - było w sumie 45, a 22 ukończyły co najmniej 10 biegów na królewskim dystansie.

Pełny ranking 100 Marathon Club Polska: TUTAJ

źródło: 100 Marathon Club Polska