100 miles of Beskid Wyspowy - IV edycja od 30 kwietnia do 1 maja 2022 roku

 

100 miles of Beskid Wyspowy - IV edycja od 30 kwietnia do 1 maja 2022 roku


Opublikowane w ndz., 18/07/2021 - 00:04

Beskid Wyspowy oferuje biegaczom bardzo zróżnicowane trasy do biegania. Niewielkie góry zwane „wyspami” łączą w sobie zarówno łagodne ścieżki leśne, drogi polne, asfaltowe z trudnymi, ale krótkimi technicznymi podejściami czy zbiegami. Każdy z biegaczy znajdzie tutaj coś dla siebie, gdyż organizatorzy biegu przygotowali trzy trasy.

Oprócz tytułowej, 100-milowej jest trasa 40 mil oraz trasa doskonała dla początkujących biegaczy 14-milowa. Trasa 100 mil – to kwintesencja całego Beskidu Wyspowego. Wyspowy charakter Modyni, Mogielicy, Łopienia, Jasienia, Ćwilina, Cichonia, czy Ostrej, zachwyci każdego.

Biegacze będą mieli także możliwość poznania mniej znanej części tego regionu – przepięknych wzgórz z sadami owocowymi Kotliny Łąckiej przez którą prowadzi również trasa 40 mil. Ultrasów zachwyci ścieżka historyczna Góry Zyndrama, która jest nazwana „polskimi Mykenami". Obie z tras ultra kończą się zbiegiem z góry Modyń do bazy zawodów w Łącku.

Trasa 14 mil, która jest również częścią cyklu biegów „Biegi na Modyni”. Jest to trasa doskonała zarówno dla początkujących biegaczy jak i dla tych, którzy lubią się pościgać. Prowadzi ona malowniczymi terenami Łącka i okolicy, by później połączyć się z trasami 40 i 100 mil i wspiąć się na Modyń, skąd do mety jest już "z górki".

Zapraszamy do krainy „wysp” - www.100milesofbeskidwyspowy.com

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce