10k Parking Relay z zawodowcami. "Tu nie chodzi o demonstrację siły"

 

10k Parking Relay z zawodowcami. "Tu nie chodzi o demonstrację siły"


Opublikowane w pon., 08/12/2014 - 12:44

Co roku w okresie świątecznym i noworocznym na parkingach pod galeriami handlowymi dzieją się dantejskie sceny. Trudno tam bowiem znaleźć miejsce do zaparkowania a chętnych jest wielu. Jednak to właśnie podziemny garaż pod stołecznym CH Arkadia stał się miejscem prężnie rozwijającej imprezy pn. 10K Parking Relay. Chętnych do startu w drugiej edycji imprezy nie brakuje. Gratką będzie start zawodowców.

Zapisy do imprezy wystartowały w piątek 5 grudnia. Zgłosiło się już 58 drużyn. Przypomnijmy, że rok temu w imprezie wystartowało blisko 100 zespołów.

– Jest to młoda impreza, pobiegniemy dopiero drugi raz. Jeszcze pamiętam, jak rok temu o tej porze zastanawialiśmy się czy to wszystko wypali i jak to zostanie przyjęte. Jednak już w dniu zawodów czuliśmy entuzjazm uczestników. Niektórzy nawet proponowali nawet, by wykorzystać dwa poziomy parkingu. Jednak to nie jest możliwe, bo ten obiekt musi funkcjonować - impreza odbywa się w święto Trzech Króli, zamknięte wtedy są sklepy, ale czynne jest kino i restauracje więc, ludzie gdzieś muszą parkować. I korzystamy na tym – wyjaśnia Sylwester Karczewski, organizator biegu.

W tym roku organizatorzy spodziewają się, że na starcie stanie ok. 150 sztafet. – Zainteresowanie jest duże. Nie ukrywam, że tego się spodziewaliśmy. Jest coraz więcej grup, które chcą razem trenować. Powstają drużyny korporacyjne. Ci ludzie chcą się gdzieś sprawdzać. Dodatkowo masowość biegów spowodowała, że uczestnicy naszej imprezy szukają czegoś innego. Może właśnie biegania w takich okolicznościach jak parking znanej galerii handlowej. Atrakcyjność miejsca na pewno robi swoje – wskazuje organizator.

Już pobieżna analiza zgłoszeń pozwala wytypować faworyt do zwycięstwa. W zespole Nike Szybcy i Wściekli pobiegną: Jakub Wiśniewski, Michał Kaczmarek, Jakub Nowak, Emil Dobrowolski Mariusz Giżyński lub Bartosz Nowicki, czyli czołowi biegacze stolicy.

– Konkurencja zawsze może się jeszcze pokazać. Zachęcamy inne drużyny do zbierania i wzmacniania składów. Z kolegami z drużyny chcemy pokazać jaka jest różnica między bieganiem wyczynowym a amatorskim. Tu nie chodzi o demonstrację siły, tylko o pokazanie jak można biegać naprawdę szybko i że szybkie bieganie jest fajne. Nie ukrywam, że celujemy w czas poniżej 29 minut – powiedział nam Kuba Wiśniewski, kapitan drużyny Nike Szybcy i Wściekli. Dodał, że sponsor drużyny rozważa wystawienie także silnego zespołu kobiet. Zachętą jest niewątpliwie planowana nagroda za pobicie ustalonego czasu.

Impreza 10K Parking Relay odbędzie się 6 stycznia. Starty odbędą się w dwóch lub trzech seriach, w zależności od liczby uczestników. Bieg odbędzie się ponownie na pętli o długości jednego kilometra. W każdym zespole wystartuje po pięciu zawodników. Prowadzone będą klasyfikacje open, mixed i kobiet – ta ostatnia to nowość w imprezie. Nowością są także wyższe opłaty startowe – 200 zł od zespołu.

W ubiegłym roku bieg zwyciężyła ekipa Wilgi Garwolin. Wśród ekip mieszanych najlepszy był Sklepbiegowy.pl.

10K Parking Relay w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

fot. GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce