11. edycja Wings for Life Run oczmi naszej ambasadorki

 

11. edycja Wings for Life Run oczmi naszej ambasadorki


Opublikowane w śr., 08/05/2024 - 14:04

Co roczna tradycja czyli Wings for life world run. Po raz drugi biegnę razem z mężem w tym biegu wirtualnie- z aplikacją. I na tym skupię relację. 

Idea Wings for life jest prosta- biegniemy dla tych którzy nie mogą a całość środków jest przekazana na badania nad uszkodzeniami rdzenia kręgowego. Nie wiem czy jest biegacz który nie słyszał o tym biegu ale- to jedyny bieg w którym to nie my biegniemy do mety a meta goni nas. Na całym świecie biegacze startują o tej samej porze. W Polsce oficjalny bieg organizowany jest organizowany w Poznaniu a pakiety rozchodzą się w kilka minut! Za steramy wozu pościgowego w Polsce zasiada Adam Małysz zwany Kapitanem Wąsem. Tym którym nie udało się załapać na bieg oficjalny pozostaje bieg z aplikacją. 

 

W tym roku patronat nad biegiem objęła marka Adidas i była sponsorem pięknych pomarańczowych koszulek. Pozostaje zainstalować aplikację i przygotować się do biegu. Aplikację można przetestować przed, posłuchać komentatorów oraz relacji z całego świata! 

O godzinie 12:45 wraz z mężem i naszym przyjacielem Piotrkiem meldujemy się na Pogorii IV aby równo o 13 wystartować. Warunki do biegu jak zwykle "idealnie"- 26st i pełne słońce.
Aplikacja obsługuje cały świat! I działa idealnie! Idealna synchronizacja  każdym biegaczem, informacje co 1km, ciągłe aktualizacje co akurat dzieje się na świecie. Po 30min odzywa się Kapitan Wąs, że zaczyna pościg. I tu również komentarze Adama Małysza są błyskotliwe i zabawne. Aplikacja również cały czas pokazuje kiedy "dopadnie" nas meta! Mój "bieg" był dość spacerowy. Jestem pod ogromnym wrażeniem działania aplikacji oraz takiej organizacji aby każdy mógł się zmierzyć z biegiem!

 

Widziałam również kilka osób które również uciekały przed Kapitanem Wąsem. Zadowoleni kończymy nasze zmagania ale wracamy do transmisji live żeby oglądać zmagania biegaczy.

To już nasza coroczna tradycja! I piękne wspomnienie Bartka Olszewskiego który walczył w Mediolanie kilka lat temu!

W tym roku globalne zwycięstwo Dominiki Stelmach i wysokie pozycje Polaków w rankingu- znowu przyniosły niesamowite emocje!

Sandra Pawlik- Niedziela, Ambasadorka Festiwalu Biegowego
fot. archiwum autorki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce